Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Relativity Space планує запуск своєї ракети-носія Terran 1 у 2022 році

Каліфорнійська компанія Relativity Space, яка прагне виготовляти більшості складових своїх ракет-носіїв за допомогою 3D-друку, планує перший запуск своєї ракети Terran 1 цього року.

Terran 1 – це невелика ракета, оснащена дев’ятьма двигунами Aeon 1 і має вантажопідйомність 1,25 метричних тонн на низьку навколоземну орбіту. У першій місії Terran 1 не буде нести жодного корисного навантаження, місія має назву “Good Luck, Have Fun” («Удачі, веселись»).

У другій місії РН Terran 1 нестиме невелике супутникове навантаження “Venture Class Launch Services” за контрактом NASA, укладеним у 2020 році в рамках програми підтримки малих компаній, що надають послуги космічних запусків. Третя місія РН Terran 1 також має замовника, але Relativity поки не розкриває його.

Після цих трьох демонстраційних місій Relativity планує модернізувати ракету Terran 1, перейшовши від використання дев’яти двигунів Aeon 1 до одного двигуна Aeon-R.

Нова РН Terran R матиме багаторазові перший та другий ступені, що дозволить компанії конкурувати з ракетою Falcon 9 компанії SpaceX у плані комерційних запусків. Terran R може здійснити свій перший політ у 2024 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України