Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Quantum Space розкриває плани розробки навколомісячних платформ

Стартап на чолі з колишнім виконуючим обов’язки керівника NASA оголосив про плани розробити платформи, які будуть обслуговуватися роботизованими космічними апаратами в навколомісячному просторі для підтримки низки корисних навантажень.

Компанія Quantum Space, що базується в Меріленді, оголосила 3 лютого про початок роботи над платформою космічного апарату, який працюватиме у точці Лагранжа L-1 між Землею і Місяцем та вміщуватиме різні корисні навантаження. Цю платформу обслуговуватиме інший космічний апарат, який буде доставляти та встановлювати на неї корисні навантаження за допомогою роботизованих маніпуляторів.

«Ми намагаємося змінити спосіб розгортання та експлуатації космічних апаратів», – сказав Стів Юрчик, співзасновник, президент і виконавчий директор Quantum Space. «Ми насправді компанія, що надає космічні послуги, і ці послуги будуть доступні за допомогою нової платформи, яка називається «форпост», що є космічним апаратом, розробленим для обслуговування».

За його словами, «форпост» буде складатися з двох компонентів. Один з них – шина космічного апарату, яка служить платформою для розміщення корисного навантаження з використанням модульних інтерфейсів «plug-and-play». Інший – космічний апарат, який буде доставляти корисні навантаження на платформу та встановлювати їх за допомогою роботизованих маніпуляторів.

Ці корисні навантаження можуть включати зв’язок, навігацію, дистанційне зондування, обізнаність про космічну обстановку та космічні метеорологічні датчики, сказав Юрчик. Ці корисні навантаження в першу чергу будуть надходити від клієнтів, але, за його словами, компанія розглядає можливості розробки власного корисного навантаження, зокрема для зйомки зображень Землі та Місяця.

Така перша платформа буде введена в експлуатацію в 2025 або 2026 році. Але спочатку буде те, що Quantum Space називає місією «першопрохідник», запущеною в 2024 році, яку Юрчик описав як невеликий космічний апарат з корисним навантаженням дистанційного зондування для тестування операцій у точці L-1.

Компанія вважає, що ці форпости можна зробити за допомогою існуючих технологій. «Я не думаю, що ми повинні розвивати якісь нові технології», – сказав він. «Багато з них розроблено NASA, і ми можемо ліцензувати це від NASA та інших державних установ». Компанія також розглядає доступні в промисловості системи, починаючи від засобів транспортування космічних кораблів і закінчуючи роботами-маніпуляторами. Він додав, що компанія все ще працює над рішеннями «зробити-купити» щодо того, які компоненти створювати самостійно, а які купувати в інших компаній.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України