Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Командування космічних операцій США прийняло до експлуатації новітній супутник попередження про ракетний напад

4 лютого Командування космічних операцій (Space Operations Command, SPOC) повідомило, що визнало новий супутник GEO-5 (Geosynchronous satellite 5) системи космічного інфрачервоного спостереження (Space Based Infrared System, SBIRS – система раннього виявлення пусків балістичних ракет) працездатним і передало його Космічному командуванню США (United States Space Command) для оперативного використання.

Супутник GEO-5 системи SBIRS був запущений з космодрому Космічних сил США на мисі Канаверал 18 травня 2021 року ракетою Atlas V компанії United Launch Alliance.

Після запуску експерти компанії-виробника Lockheed-Martin (головного підрядника Командування космічних операцій) та підрозділу Delta 4 (відповідає за попередження про пуски ракет) Командування космічних операцій провели необхідні льотні випробування, за результатами яких найновіший і найпотужніший супутник попередження про пуски ракет визнаний готовим до включення в систему попередження про ракетний напад (СПРН) протиракетної оборони США.

«Включення супутника GEO-5 системи SBIRS до нашого космічного флоту покращить можливості держави щодо попередження про ракетний напад, протиракетної оборони, обізнаності про космічну обстановку та технічної розвідки», – сказав командувач Командування космічними операціями генерал-лейтенант Стівен Уайтінг. «Безпека нашої нації, наших союзників і наших збройних сил залежить від системи SBIRS та Космічних сил».

GEO-5 – це дев’ятий супутник системи SBIRS, запущений для заміни застарілих апаратів СПРН США.

Крім виявлення пусків балістичних ракет, система SBIRS нового покоління призначена для визначення траєкторії їхнього польоту, ідентифікації бойових частин та хибних цілей, видачі цілевказівки для перехоплення, а також ведення розвідки над зонами воєнних конфліктів в інфрачервоному діапазоні.

На даний час розгорнуте орбітальне угрупування SBIRS складається з п’яти геостаціонарних супутників (GEO) і чотирьох супутників на високоеліптичних орбітах (HEO), які здійснюють у цілодобовому режимі спостереження за пусками ракет.

Перший супутник системи SBIRS, GEO-1, був запущений у 2011 році. Цього року планується запуск шостого супутника GEO системи SBIRS.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України