Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA та партнери за програмою МКС затвердили склад першої приватної місії астронавтів на станцію

NASA та міжнародні партнери агентства затвердили склад екіпажу для першої приватної місії астронавтів компанії Axiom Space на Міжнародну космічну станцію (МКС). Місію під назвою «Axiom Mission 1» (Ax-1) планується запустити 30 березня зі стартового комплексу 39A Космічного центру NASA імені Кеннеді у Флориді на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX. Екіпаж Ax-1 літатиме на космічному кораблі Crew Dragon Endeavour до МКС і назад. Після 10 днів на орбіті екіпаж Ax-1 приводниться біля берегів Флориди.

Астронавти Axiom Space Майкл Лопес-Алегріа, Ларрі Коннор, Марк Паті та Ейтан Стіббе стали членами екіпажу місії Ax-1. Колишній астронавт NASA Майкл Лопес-Алегріа, який народився в Іспанії та виріс у Каліфорнії, буде виконувати функції командира місії. Ларрі Коннор з Дейтона, штат Огайо, буде пілотом. Марк Паті з Канади та Ейтан Стіббе з Ізраїлю будуть спеціалістами місії. Планується, що екіпаж проведе 8 днів на борту орбітальної лабораторії, займаючись науковою, освітньою та комерційною діяльністю.

«Це є ще однією важливою віхою в наших зусиллях з комерціалізації низької навколоземної орбіти», – сказав Філ Макалістер, директор відділу комерційних космічних польотів NASA. «Я бажаю членам екіпажу Axiom безпечної подорожі і сподіваюся, що час, проведений у космосі, буде для них продуктивним і приємним».

Програма місії все ще розглядається і буде затверджена перед польотом. Раніше компанія Axiom розкрила тематику досліджень в умовах мікрогравітації, які екіпаж Ax-1 має намір провести на орбіті в партнерстві з різними організаціями на Землі. Ці дослідження спонсоруються Національною лабораторією МКС США.

«Мета екіпажу Ax-1 – встановити стандарт для всіх майбутніх приватних місій астронавтів з точки зору підготовки та професіоналізму», – сказав Лопес-Алегріа. «Як командир, я пишаюся роботою, яку члени екіпажу провели для підготовки до діяльності на МКС, і радий бачити, що вони відповідають стандартам, які вимагаються від усіх астронавтів, які літали на станцію з часів першої експедиції. Ax-1 зосереджений на проведенні величезної кількості наукових та інформаційно-просвітницьких заходів, і зараз ми з нетерпінням чекаємо на затвердження програми польоту».

З серпня 2021 року екіпаж Ax-1 тренується в Космічному центрі імені Джонсона NASA в Х’юстоні та на інших об’єктах NASA, щоб ознайомитися з системами станції, науковим обладнанням та порядком дій у надзвичайних ситуаціях. Екіпаж також проходив навчання з міжнародними партнерами NASA за програмою МКС в Європейському космічному агентстві, а також з підрядником запуску SpaceX на об’єктах компанії в Готорні, штат Каліфорнія, та в інших місцях у рамках підготовки до місії. Операційні групи NASA і Axiom у грудні розпочали спільне моделювання для ознайомлення приватних астронавтів з динамічними фазами польоту на космічну станцію та назад. Спільне моделювання продовжиться в рамках підготовки до запуску.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України