Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Privateer Space Стіва Возняка створить карту космічного сміття на орбіті

12 жовтня Алекс Філдінг, який спільно зі Стівом Возняком створив космічну компанію Privateer Space, розповів про плани щодо виведення на орбіту супутники для створення карти космічного сміття.

Компанія планує запустити на орбіту свій перший супутник під назвою «Pono 1» 11 лютого 2022 року. КА, який буде мати розміри приблизно 3U, буде оснащений 42 датчиками, з яких 12 – оптичні камери. Корпус супутника буде виготовлений з вуглецевого волокна за допомогою 3D-друку. У якості двигуна він буде використовувати магнітний пристрій, який генерує електричний струм для контролю позиції.

Pono 1 працюватиме на орбіті протягом чотирьох місяців, після чого буде зведений з орбіти та згорить в атмосфері Землі. Другий супутник, Pono 2, буде запущений наприкінці квітня 2022 р. Компанія Privateer вже обрала постачальника запуску та отримала необхідні дозволи для обох запусків.

Довідково: 13 вересня співзасновник компанії Apple Стів Возняк (Steve Wozniak, має українське походження) оголосив в Twitter про створення власної космічної компанії Privateer Space, «яка не буде схожа на інші». Компанія створена спільно з американським інженером і генеральним директором робототехнічної компанії Ripcord Алексом Філдінгом.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України