Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія MaiaSpace провела перше кріогенне випробування прототипу другого ступеню своєї РН Maia

Французька ракетна компанія MaiaSpace, дочірня компанія ArianeGroup, провела перше кріогенне випробування повномасштабного прототипу другого ступеня своєї ракети Maia.

Ракета Maia — частково багаторазова двоступенева ракета-носій, що розробляється компанією MaiaSpace. Передбачається, що РН Maia буде здатна виводити на орбіту до 1 500 кг з одноразовим першим ступенем, і до 500 кг з багаторазовим першим ступенем, що повертається. Очікується, що перший запуск РН Maia відбудеться наприкінці 2025 року.

Кріогенне тестування проводилося на випробувальному обладнанні компанії ArianeGroup у Верноні, Франція. Прототип другого ступеню був розроблений, побудований та інтегрований компанією MaiaSpace менш ніж за 9 місяців. Після успішного першого випробування компанія планує ще два кріогенні випробування цього місяця.

Також виготовляється другий прототип другого ступеня РН Maia. Цей прототип буде використаний для вогневих випробувань на початку 2024 року.

Компанія MaiaSpace уважно стежитиме за першими випробуваннями багаторазового прискорювача ракети-носія Themis компанії ArianeGroup, які, як очікується, відбудуться наступного року. Прискорювач РН Themis планується використовувати у якості першого ступеню РН Maia, і тому команда очікує отримати цінну інформацію за результатами його тестів.

Крім стандартної двоступеневої ракети, MaiaSpace також розробляє стартовий ступінь Colibri, який збільшить продуктивність і гнучкість пускової установки. Перші системні випробування Colibri очікуються вже цього року.

Агресивний графік, за яким працює компанія MaiaSpace, впроваджено через те, що вона не приймає такий же повільний підхід до розробки, який використовує її материнська компанія ArianeGroup. MaiaSpace зосереджена на швидкому створенні та тестуванні.

«Ясно, що ми зовсім не компанія “Powerpoint”, — пояснив директор Йоганн Леруа. «Ми були створені, щоб розробити конкурентоспроможну пускову установку за мінімальний час, і ми переконані, що найкращий спосіб досягти цього — виготовити апаратну частину пускової установки, а потім дуже швидко її протестувати. Це найкращий спосіб навчитися».

Іншим ключовим фактором, який дозволяє компанії рухатися так швидко, є те, що вона не починає з нуля. Окрім отримання першого ступеня від РН Themis, компанія також використовує ракетні двигуни Prometheus, розроблені ArianeGroup за контрактом ЄКА, як на першому, так і на другому ступенях.

«Я переконаний, що бути клієнтом Prometheus — це правильна стратегія, оскільки це позбавляє нас від необхідності заново винаходити велосипед», — пояснив Леруа. «Ми хотіли мати можливість покладатися на компанії, які мають європейський досвід у розробці ракетних двигунів. ArianeGroup має досвід у цій галузі».

Незважаючи на те, що MaiaSpace було засновано лише наприкінці 2021 року, її штат уже нараховує 100 співробітників. Ймовірно, це число швидко зросте з наближенням до першого запуску РН Maia у 2025 році. На даний час на веб-сайті компанії відкрито 22 вакансії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України