Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Фінансові показники компанії Avio підвищилися завдяки ракетним контрактам і фондам ЄС з відновлення після пандемії Covid

8 вересня італійська ракетобудівна компанія Avio представила фінансовий звіт за перше півріччя 2023 року, у якому повідомила про отримання доходу у розмірі € 157,6 млн, що на 17,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Компанія пояснює позитивні показники активізацією діяльності з розробки своїх проєктів Плану відновлення та стійкості (Recovery and Resilience Plan, RRP), які фінансуються фондами Європейського Союзу з відновлення після пандемії Covid, а також виробничою діяльністю за ракетними контрактами. Avio також пояснила коштами RRP покращення своєї грошової позиції. На даний час компанія має € 102,2 млн готівкою, порівняно з € 74,4 млн на кінець 2022 року.

Окрім різкого зростання доходів, компанія повідомила про збільшення на 35,4% кількості замовлень. На даний час компанія має портфель замовлення на понад € 1,37 млрд.

Незважаючи на те, що компанія повідомила про значне збільшення прибутку порівняно з аналогічним періодом минулого року, це збільшення складає лише € 9 млн. Генеральний директор компанії Джуліо Ранцо сказав: «Прибуток покращився порівняно з 2022 роком завдяки зменшенню витрат на енергію». Компанія прогнозує до кінця 2023 року отримати чистий прибуток від € 2 млн до € 6 млн.

Avio також підтвердила, що наступний запуск її ракети Vega очікується 4 жовтня. Це буде останній європейський запуск у 2023 році. За даними компанії, РН Vega буде запущена у свій передостанній політ навесні 2024 року.

Повернення до запусків РН Vega C все ще залишається невизначеним. Avio заявила, що все ще очікує результатів незалежної комісії з розслідування, яку ЄКА створило після невдалого випробування переробленого другого ступеня Zefiro 40. Двигун Zefiro 40 отримав нову вставку горловини після того, як цей компонент було визначено причиною невдачі першого комерційного запуску РН Vega C у грудні 2022 року.

Хоча про це ще не було оголошено, ймовірно, буде необхідне проведення другого наземного випробування ступеня Zerfiro 40. Також не буде дивним, якщо буде необхідний ще один кваліфікаційний запуск, перш ніж ракета знову зможе увійти у режим комерційної експлуатації.

Майбутнє компанії виглядає безпечним, оскільки контракти та державні гроші продовжують надходити, незважаючи на невдачі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України