Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄК надала Болгарії супутникові дані Copernicus про прибережні повені та готова запропонувати подальшу підтримку

За повідомленням болгарського інформаційного агентства БТА, Європейська комісія (ЄК) поділилася з владою Болгарії даними супутникової системи Copernicus про стан територій, які постраждали від недавніх повеней уздовж чорноморського узбережжя країни.

Супутникові знімки, надані на запит Болгарії, охоплюють територію навколо прибережного міста Бургас, повідомило БТА 7 вересня з посиланням на представника ЄК.

Якщо Болгарія звернеться за допомогою через Механізм цивільного захисту ЄС (EU Civil Protection Mechanism), Комісія координуватиме дії з усіма державами-членами ЄС, щоб визначити, яким чином кожна країна може надати допомогу, пояснив представник ЄК. Він сказав, що відповідь у таких випадках є миттєвою, і якщо Комісія отримає запит від болгарської влади, вона обов’язково відповість негайно.

На початку минулого тижня проливні дощі спричинили руйнівні повені в муніципалітеті Царево Бургаської області, внаслідок яких загинули чотири людини і було завдано серйозної шкоди інфраструктурі, понад 130 людей було евакуйовано, повідомляло раніше БТА. Крім того, були зруйновані мости в місті Ахтополь і селі Варвара, а також міст, що з’єднує нове і старе місто Царево.

Програма Copernicus є компонентом спостереження Землі космічної програми Європейського Союзу, що надає безкоштовні та відкриті дані з супутників Sentinel сотням тисяч користувачів щодня, згідно з веб-сайтом програми.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України