Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія L3Harris отримала контракт від IARPA на розвиток технологій для розвідувального співтовариства

22 травня компанія L3Harris Technologies оголосила про укладення контракту з Intelligence Advanced Research Projects Activity (IARPA), підрозділом передових досліджень і розробок Управління директора національної розвідки США, на надання технології, включаючи дослідження за допомогою моделювання та симуляції, яка допоможе охарактеризувати та передбачити моделі руху населення по всьому світу та надавати сповіщення у разі виявлення аномалій.

Відповідно до контракту з IARPA на підтримку програми Hidden Activity Signal and Trajectory Anomaly Characterization (HAYSTAC), L3Harris проводитиме моделювання та симуляційні дослідження, спрямовані на створення та аналіз моделей людської діяльності на основі даних, отриманих із супутників, GPS, Bluetooth та інших джерел.

Завдяки моделюванню людської діяльності в різних місцях і культурних середовищах, ця технологія може сприяти зусиллям щодо надання допомоги у разі стихійних лих. Дані GPS для автомобілів можна аналізувати, наприклад, для виявлення аномалій, спричинених обваленням мосту, та запуску автономної реакції у відповідь.

«Протягом останніх чотирьох десятиліть L3Harris розробила і вдосконалила свої можливості моделювання та аналізу симуляції, тому L3Harris є лідером у галузі штучного інтелекту та машинного навчання в розробці критично важливих рішень, які розуміють і аналізують великі дані, – сказав Ед Зойсс (Ed Zoiss), президент підрозділу Space and Airborne Systems компанії L3Harris. – До нашої дослідницької групи світового рівня також входять експерти з малого бізнесу та вчені, які готові зробити прорив у розробці системи для охарактеризування та прогнозування мобільності людей».

Команда L3Harris використовуватиме змодельовану інформацію для розробки складних моделей, які відображатимуть реалістичну поведінку людини та соціальних мереж, наприклад те, як люди пересуваються по світу та взаємодіють один з одним. За допомогою цієї технології розвідувальне співтовариство та Міністерство оборони матимуть можливість виявляти малопомітні аномалії, які можуть бути важливими для агентств, які реагують на конфлікти, гуманітарні кризи чи стихійні лиха.

«Незважаючи на те, що реалізація HAYSTAC буде багаторічним процесом, як тільки його буде завершено, ми переосмислимо наш погляд на діяльність у світі, – заявив Джек Купер (Jack Cooper), керівник програми IARPA HAYSTAC. – І це буде не статична концепція того, де знаходяться речі на карті, а динамічна, заснована на тому, як вони рухаються і що незвичайного».

IARPA започаткувало програму HAYSTAC у 2022 році для фінансування фундаментальних досліджень і розробки «нових можливостей, які дозволяють створювати великомасштабні мікросимуляції детальних рухів людини та створювати логічні механізми штучного інтелекту, здатні як ідентифікувати ненормальні траєкторії руху, так і генерувати нормальні».

Перший етап програми HAYSTAC планується завершити наприкінці 2024 року. Очікується, що наступні етапи програми завершаться у 2026 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України