Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

DARPA укладає з компанією Umbra контракт на демонстрацію методів радіолокаційної візуалізації

22 травня компанія Umbra повідомила про отримання контракту від Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів МО США (DARPA) на демонстрацію нових методів збору даних з використанням супутників з радарами із синтезованою апертурою (SAR).

DARPA, науково-дослідний підрозділ Пентагону, уклало з Umbra угоду в рамках нової програми під назвою Digital Radar Image Formation Technology (DRIFT). На річний проєкт Агентство виділило $ 4,5 млн.

Umbra, стартап, що базується в Санта-Барбарі, штат Каліфорнія, керує угрупованням із шести супутників SAR високої просторової розрізненості та планує у цьому році запустити ще два супутники в рамках місії спільного запуску Transporter 9 компанії SpaceX.

Директор компанії Umbra Тодд Мастер (Todd Master) відмітив, що зацікавленість уряду США в комерційних SAR-зображеннях значно зросла за останній рік.

Програма DRIFT має на меті продемонструвати розширені можливості візуалізації зображень з принаймні двох діючих SAR-супутників.

Радіолокаційна зйомка стала проривом у дистанційному зондуванні під час війни в Україні, де робота оптичних супутників ускладнена через щільну хмарність та погодні умови.

Umbra за контрактом DARPA продемонструє технологію, відому як бістатичний збір. Моностатична візуалізація даних SAR виконується за допомогою одного радара, у якому передавач і приймач розташовані разом. У бістатичному зображенні використовуються два радари: один передає та приймає, а інший лише приймає.

«Ми плануємо побудувати решту нашого угруповання з парами супутників, щоб забезпечити бістатичний збір даних», – розповів Т. Мастер.

Umbra отримала ліцензію на розгортання угруповання з 32 супутників.

Ще одна американська комерційна SAR-компанія, Capella Space, оголосила минулого місяця про демонстрацію бістатичного збору, який, за словами компанії, може допомогти уникнути радіолокаційних перешкод і використовувати методи індикації рухомих цілей.

«Технологія бістатичного збору SAR-даних покращує візуалізацію об’єктів, фіксуючи зображення під різними кутами, що надає більше інформації про форму об’єкта», що може мати значну користь у військових операціях, заявила Capella. «Бістатична геометрія зображення може дозволити радарам відображати структури, спеціально розроблені для зменшення поширених моностатичних радіолокаційних ознак, таких як літаки-невидимки, що використовують технологію stealth».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України