Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Inmarsat замовила три геостаціонарні супутники у SWISSto12

19 травня компанія Inmarsat, світовий лідер у сфері глобального мобільного супутникового зв’язку, оголосила про те, що компанія SWISSto12, один із найшвидше зростаючих європейських постачальників аерокосмічної продукції, розробить нове восьме покоління космічних апаратів. Три супутники Inmarsat-8 (I-8) забезпечуватимуть додаткову стійкість мережі, гарантуючи майбутнє глобальних послуг безпеки Inmarsat в L-діапазоні.

SWISSto12 зі штаб-квартирою в Швейцарії використовуватиме свою супутникову платформу HummingSat, у поєднанні з унікальними технологіями 3D-друку радіочастотного корисного навантаження, для розробки та виробництва геостаціонарних супутників, які будуть запущені до 2026 року.

I-8 об’ємом лише 1,5 м3 використовуватиме інноваційний новий клас космічних апаратів компанії SWISSto12, який має форм-фактор у п’ять разів менший, ніж звичайні геостаціонарні супутники, але здатний з упевненістю надавати критично важливі послуги безпеки.

Три супутники l-8 продовжуватимуть забезпечувати додатковий рівень стійкості, щоб доповнити існуюче угруповання та два супутники Inmarsat покоління I-6, які були запущені в грудні 2021 року та лютому 2023 року. У березні 2023 року Inmarsat оголосила, що перший супутник, I- 6 F1, успішно завершив тестування на наземних станціях у Західній Австралії та тепер почав надавати послуги у Ka-діапазоні для Азіатсько-Тихоокеанського регіону, що швидко розвивається. Протягом 2023 року компанія почне вводити пропускну здатність L-діапазону та передавати послуги на новий супутник.

Очікується, що другий супутник, I-6 F2, який був запущений у лютому 2023 року, буде введений в експлуатацію над Європою, Африкою та більшою частиною Америки на початку 2024 року.

Кожен I-8 також розширить історію запуску та експлуатації радіонавігаційних ретрансляторів Inmarsat для урядів і міжнародних космічних агентств. Ці транспондери можуть забезпечувати послуги супутникової системи доповнення (Satellite-Based Augmentation System, SBAS) у всьому світі, наприклад, для авіадиспетчерів або берегової охорони. Системи SBAS використовують супутникове підключення, наземну інфраструктуру та програмне забезпечення для підвищення стандартної точності GPS/Galileo, яка становить від 5 до 10 м, до 10 см.

Така точність відстеження може забезпечити точну безпечну навігацію на літаках, допомогти аварійно-рятувальним службам швидше дістатися суден, що зазнають лиха, або дозволити безліч промислових інновацій, таких як відстеження пристроїв у сільському господарстві або передові автоматизовані системи керування транспортом.

Супутники I-8 продовжуватимуть забезпечувати глобальні служби безпеки Inmarsat до 2040-х років. Компанія була заснована у 1979 році під егідою ООН спеціально для забезпечення високонадійного безпечного зв’язку. Сьогодні близько 1,6 млн мореплавців та понад 200 авіакомпаній покладаються на глобальну мережу L-діапазону Inmarsat, яка щодня забезпечує доступність на рівні 99,9%.

Еміль де Рійк (Emile de Rijk), генеральний директор SWISSto12, заявив, що ця угода свідчить про те, що компанія «створила високотехнологічний новий клас малих геостаціонарних космічних апаратів, які забезпечують найкращі у світі можливості підключення за мінімальною ціною. Наша власна технологія 3D-друку радіочастотного корисного навантаження дозволяє нам розширити межі існуючих можливостей і обслуговувати нові та існуючі бізнес-проєкти для геостаціонарного супутникового зв’язку».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України