Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA вибирало компанію Blue Origin для розробки другого посадкового модуля за програмою «Артеміда»

19 травня NASA повідомило про вибір компанії Blue Origin для розробки місячного посадкового модуля для транспортування астронавтів у рамках місії «Артеміда».

Адміністратор NASA Білл Нельсон об’явив, що агентство обрало команду на чолі з Blue Origin за участю компаній Boeing, Draper і Lockheed Martin для розробки посадкового модуля під назвою Blue Moon. Цей модуль приєднається до модуля, який вже розробляє компанія SpaceX, для забезпечення доставки астронавтів з місячної орбітальної станції Gateway на поверхню Місяця.

Вартість контракту становить $ 3,4 млрд. При цьому, керівник програми Blue Origin Джон Кулуріс сказав, що компанія планує власні інвестиції в розробку посадкового модуля, які можуть бути набагато більшими від суми контракту.

Контракт включає демонстраційну посадку у рамках місії «Артеміда 5», яка на даний час запланована не раніше кінця 2029 року, а також тестовий політ посадкового модуля у безпілотному режимі роком раніше. «Артеміда 5» стане третьою посадкою астронавтів в рамках програми дослідження Місяця «Артеміда» після місій «Артеміда 3 і 4», які використовуватимуть систему Starship компанії SpaceX.

Компанія Blue Origin була одним із двох учасників тендеру, іншою компанією була Dynetics. NASA не розкрило причини вибору Blue Origin замість Dynetics, заявивши, що це буде опубліковано в окремій заяві.

Посадковий модуль Blue Moon є переглянутою версією попередніх конструкцій, що розробляла компанія. Він має висоту 16 м і розрахований на розміщення в обтічнику корисного навантаження ракети New Glenn компанії Blue Origin. Модуль має суху масу 16 метричних тонн і більше 45 метричних тонн, якщо заповнений рідким воднем і киснем.

І система Starship компанії SpaceX, і Blue Moon компанії Blue Origin конкуруватимуть за місії після «Артеміди 5» за контрактами схожими на те, що NASA використовує для вантажних та пілотованих місій на МКС. Адміністратор NASA з розробки дослідницьких систем Джим Фрі сказав, що агентство тільки починає планувати, як придбати посадкові апарати для наступних місій.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України