12 квітня провідна космічна консалтингова компанія Euroconsult представила новий аналітичний звіті з оцінки універсального широкосмугового доступу (Universal Broadband Access, UBA), згідно якого за останні 8 років використання Інтернету зросло вдвічі, а у 2022 році 67% населення світу користуються послугами широкосмугового зв’язку.
При цьому, у той час як міжнародні організації заохочують плани розвитку інфраструктури для використання широкосмугового зв’язку та доступності в районах, які не обслуговуються, станом на кінець 2022 року приблизно 2,6 млрд людей не мають доступу до широкосмугового зв’язку.
У представленому звіті Euroconsult зазначає, що найменш розвинені країни, що не мають виходу до моря, особливо відстають, де лише трохи більше третини населення має доступ до Інтернету. Лише в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Африці на південь від Сахари проживає 85% населення світу, які не мають зв’язку, чверть з них знаходиться в Індії.
Згідно зі звітом Euroconsult, адресний ринок супутникових рішень у 2022 році сягнув 591 млн людей, з 71 млн людей, підключених до послуг супутникового широкосмугового зв’язку наприкінці року, кількість яких, як очікується, зросте більш ніж удвічі до 2031 року та охопить ще понад 150 млн користувачів.
Споживчий широкосмуговий зв’язок наразі є домінуючим супутниковим варіантом у розвинутих економіках, тоді як стільниковий транспортний зв’язок є найбільш часто використовуваним варіантом на ринках, що розвиваються, головним чином через нижчу вартість послуг для кінцевих користувачів.
«Оскільки уряди все більше визнають доступ до послуг широкосмугового зв’язку як рушійну силу економічного зростання, це являє собою значні невикористані можливості для постачальників послуг, оцінені в $ 74 млрд в 2022 році», – сказав Дімітрі Букс, головний консультант Euroconsult і головний редактор звіту UBA.