Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Blue Origin успішно здійснила пілотовану місію суборбітального корабля New Shepard

13 жовтня компанія Blue Origin здійснила короткий суборбітальний пілотований політ свого корабля New Shepard.

Корабель New Shepard злетів зі стартового майданчика компанії у Західному Техасі о 10:49 EST. Корабель досяг пікової висоти 107 км, після чого капсула екіпажу, RSS First Step, приземлилася через 10 хвилин і 15 секунд після старту. Прискорювач приземлився приблизно на три хвилини раніше.

У кораблі New Shepard перебувало четверо людей, найбільш відомим з яких є 90-річний актор Вільям Шатнер, відомий своєю роллю Джеймса Т. Кірка в телесеріалі «Зоряний шлях» (Star Trek). У свої 90 років Шатнер став найстарішою людиною, яка здійснила політ у космос, побивши рекорд, встановлений 82-річною Уоллі Фанк на першому пілотованому польоті корабля New Shepard 20 липня.

Іншими членами екіпажу були віце-президент компанії Blue Origin Одрі Пауерс, колишній інженер NASA і співзасновник компанії Planet Labs Кріс Бошуізен та віце-голова підрозділу компанії Dassault Systmes Глен де Вріс.

В.Шатнер та О.Пауерс не платили за участь у цьому польоті, двоє інших члена екіпажу заплатили суми, які не оголошуються.

Політ 13 жовтня став п’ятим польотом корабля New Shepard у цьому році, включаючи три польоти у безпілотному режимі з корисним навантаженням. Це найбільша кількість польотів суборбітального корабля, яку компанія здійснила за один рік. Керівники компанії заявили в липні, що планують цього року виконати ще два пілотованих рейси, з яких політ 13 жовтня став першим. Другий, запланований на грудень, може бути першим, у якому екіпаж буде включати шість осіб, повний склад екіпажу корабля New Shepard.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України