Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейське космічне агентство та Європейське оборонне агентство поглиблюють співпрацю у сфері кібербезпеки у космосі

14 жовтня Європейське космічне агентство (ESA) та Європейське оборонне агентство (EDA) домовились про подальше поглиблення своєї і без того тісної співпраці у сфері кібербезпеки. Метою посиленої співпраці, затвердженої 14 жовтня шляхом обміну листами між генеральним директором ЄКА Йозефом Ашбахером та виконавчим директором EDA Іржі Шедиві (Jiří Šedivý), є подальше розширення співпраці у сфері кібербезпеки між двома організаціями.

ESA та EDA встановили тісні робочі відносини на підставі Адміністративної угоди, підписаної у червні 2011 р., яка охоплює важливі сфери, що становлять взаємний інтерес, такі як космічне спостереження Землі, морські та повітряні безпілотні апарати тощо. У 2016 році ESA та EDA підписали Виконавчу угоду про співпрацю у рамках проєкту Cyber Defense for Space. У галузі досліджень та розвитку можливостей ESA та EDA спільно інвестують у Спільне дослідження космічного простору та кіберзахисту, на даний час зосереджуючись на розвідці кіберзагроз та співпрацюючи з дослідженням кібербезпеки та космічних послуг під керівництвом ESA, яке включає інші ключові суб’єкти, такі як Європейське агентство морської безпеки (EMSA), Євроконтроль та Агентство Європейського Союзу з кібербезпеки (ENISA). У грудні 2020 р. Спільній оперативній групі ESA-EDA з питань кібербезпеки було доручено вивчити нові актуальні сфери потенційної співпраці або координації. ESA також є спостерігачем у Комітеті з управління програмами Федерації кібер-діапазонів (PAMC) EDA.

Оскільки кількість та складність кібергроз постійно зростають, кіберстійкість має важливе значення як для EDA, так і для зацікавлених структур ESA. Кібератаки можуть бути націлені як на окремих осіб, компанії та державні установи чи послуги (наприклад, енергосистеми, фінансові ринки, безпілотні автомобілі та т. і.), так і на демократичні держави в цілому, а саме через гібридні загрози. Космічні системи, які є центральним елементом у цьому новому середовищі безпеки, їх інформація та дані, які збирають та якими обмінюються держави-члени ESA та EDA, мають рішуче значення для безпеки Європи.

Враховуючи це, 14 жовтня в обмінних листах була визнана необхідність ще більш тісного співробітництві ESA та EDA щодо підвищення кіберустійкості космічних систем.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України