Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Avio відкрила новий випробувальний комплекс ракетних двигунів

5 жовтня компанія Avio відкрила випробувальний комплекс ракетних двигунів на Експериментальному полігоні Salto di Quirra у Сардинії (Італія). Ця подія, у поєднанні з підписанням контракту вартістю € 118,8 млн з Європейським космічним агентством (ЄКА), дозволяє Avio зосередитися на європейській ракеті наступного покоління Vega E.

Випробувальний комплекс космічних двигунів – унікальний європейський центр передового досвіду, який дає змогу найближчим часом розробляти нові технології для ракетної промисловості. Однією з найважливіших особливостей об’єкта є випробувальний стенд LRE (Liquid Rocket Engine), який буде використовуватися для розробки та випробування нового рідкопаливного двигуна М10.

Перший запуск нової європейської ракети-носія Vega C запланований на перший квартал 2022 року, але Avio та ЄКА вже з нетерпінням чекають наступної еволюції сімейства ракет Vega. Найближчими роками до сім’ї приєднається нова ракета – Vega E (Evolution).

Метою Vega E є подальше підвищення конкурентоспроможності та продуктивності Vega C. Це збільшить її гнучкість з точки зору маси та обсягу корисного навантаження, а також зменшить вартість послуги запуску.

На відміну від Vega-C і Vega, у яких є чотирьохступеневими, у Vega E буде три ступені. Перші дві ступені будуть ідентичними Vega C: перша ступінь – твердопаливний двигун P120C, який забезпечує середню тягу 4500 кН, друга ступень – також твердопаливний двигун Zefiro 40, який забезпечує середню тягу 1304 кН.

Нова третя ступінь замінить третю та четверту ступінь Vega та Vega C, Zefiro 9 та AVUM відповідно. Третя ступінь нової ракети Vega E – М10, оснащена двигуном розширювального циклу, який можна перезапускати кілька разів. У 2020 році повномасштабний надрукований на 3D-принтері блок упорної камери М10 пройшов перше випробування із запуском. Двигун працює на рідкому паливі, суміші рідкого кисню (LOX) і метану, що забезпечує тягу 98 кН.

Довідково: На третій ступені ракети Vega – AVUM – встановлений двигун РД-843 виробництва ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (ПІВДЕНМАШ).

Новий двигун М10 зменшить викиди та відходи згоряння, що покращить його екологічну стійкість. Цього року двигун планується випробувати на новій установці.

У розробці ракети Vega-E беруть участь промислові підприємства та університети з одинадцяти країн. Головний підрядник, компанія Avio, разом з партнерами розробить систему запуску та її підсистеми, а також попередній проект майбутньої стартової платформи Vega E та відповідну інфраструктуру в Космічному центрі в Куру (Французька Гвіана).

Минулого літа генеральний директор Avio Джуліо Ранцо та директор космічного транспортування ЄКА (ESA Director of Space Transportation) Даніель Нойеншвандер підписали контракт на суму € 118,8 млн, який дозволяє продовжувати розробку нової ракети.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України