Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Astroscale представила план зведення з орбіти декількох супутників

Нове відео японської компанії Astroscale показує, як у місії ELSA-M (End of Life Services by Astroscale-Multiple) космічний апарат компанії захопить і зведе з орбіти супутник зв’язку компанії OneWeb.

«Місія ELSA-M стане першим у світі комерційним видаленням непрацюючого космічного апарата клієнта», — сказав Алекс Годфрі, менеджер з розвитку бізнесу Astroscale.

У 2025 році Astroscale планує відправити свій апарат ELSA-M на дуже низьку навколоземну орбіту для введення в експлуатацію. Потім супутник Astroscale переміститься на вищу орбіту, щоб перевірити здатність закріпитися на супутнику OneWeb, обладнаному магнітними стикувальними пластинами.

«Ми дуже тісно співпрацюємо з компанією OneWeb, — сказав А. Годфрі. «Ми робили це в рамках державно-приватного партнерства за програмою ELSA-M протягом останніх п’яти років. Ми видалимо космічний апарат, який вийшов з ладу і є частиною їхнього угруповання».

Апарат ELSA-M призначений для захоплення кількох недіючих супутників.

«Щоб ціна цього була достатньо розумною, щоб бізнес міг справді почати розвиватися, ми повинні мати можливість видаляти кілька об’єктів за допомогою одного космічного апарата», — сказав Годфрі. «Ми піднімаємося, хапаємо нашого першого клієнта, направляємо його вниз, а потім відпускаємо. Потім ми повинні піднятися і схопити інший об’єкт».

Astroscale будує та готує до експлуатації ELSA-M на своєму підприємстві у Великій Британії. Фінансування місії надають Космічне агентство Великої Британії, Європейське космічне агентство та компанія OneWeb.

Astroscale продемонструвала свою здатність закріпитися на стикувальній пластині на низькій навколоземній орбіті в 2021 році під час випробувань захоплення та випуску в рамках місії End of Life Services by Astroscale-Demonstration, ELSA-D.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України