Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космічні сили США доручають компаніям SpaceX і ULA 12 місій національної безпеки

8 червня Управління закупок Космічних сил США оголосило про додаткові 12 місій, призначених компаніям SpaceX і United Launch Alliance відповідно до контракту 2-го етапу Національної програми космічної безпеки (National Security Space Launch /NSSL/ Phase 2).

Очікується, що ці 12 місій будуть запущені у 2025 році.

Компанія SpaceX отримала замовлення на 5 запусків на низьку навколоземну орбіту від Агентства космічного розвитку (SDA) і секретну місію Космічних сил США USSF-31. SDA створює велику угруповання супутників зв’язку та датчиків відстеження ракет, які будуть запускатися партіями.

Компанія ULA забезпечить 2 запуски в інтересах SDA; 2 місії для Національного розвідувального управління (NRO), NROL-64 і NROL-83; восьмий запуск глобальної системи позиціонування GPS 3; і секретну місію USSF-114 Космічних сил США.

Управління програми гарантованого доступу до космосу Командування космічних систем, яке контролює програму NSSL, у 2020 році уклало з ULA та SpaceX п’ятирічні контракти на запуск 40 місій. ULA отримала 60% місій, а SpaceX – 40%.

На сьогодні лише одна місія NSSL у рамках контракту була запущена компанією SpaceX у січні. SpaceX також запустила місію для SDA в квітні, але ця місія була придбана за контрактом на комерційний запуск, а не в рамках NSSL.

Очікувалося, що ULA запустить свою першу місію NSSL Phase 2 у цьому році, але тепер це виглядає малоймовірним, оскільки ракета компанії Vulcan Centaur ще не здійснила свій перший політ. РН Vulcan має запустити дві успішні орбітальні місії, щоб отримати сертифікат NSSL.

7 червня ULA провела випробування із запусків двигунів Vulcan Centaur, одне з останніх етапів перед першим запуском ракети.

На сьогодні ULA було призначено 15 місій, а SpaceX – 12 місій згідно з контрактом Phase 2.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України