Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA уклало багаторічну загальну угоду про закупівлю SAR-даних компанії Capella Space

8 червня Capella Space, американська космічна технологічна компанія та провідний у світі постачальник комерційних зображень радарів із синтезованою апертурою (SAR) для широкого спектру урядових, комерційних і наукових застосувань, оголосила про укладення п’ятирічної угоди про закупівлю (blanket purchase agreement, BPA) з Відділом наук про Землю Управління наукових місій NASA для придбання SAR-знімків з високою роздільною здатністю і даних для оцінки та визначення їх придатності для просування наукових і прикладних цілей NASA.

Згідно з цією угодою NASA матиме доступ до комерційних SAR-продуктів Capella, які мають роздільну здатність від 0,5 до 1,2 м та представляють собою одну з кращих можливостей отримання зображень із найвищою просторовою розрізненістю, пропонованих будь-яким постачальником SAR. Ця угода сприятиме укладанню рамкових контрактів з фіксованою ціною на суму до $ 7 млн за запит, що діє протягом 5 років з дати угоди.

Ця BPA фінансується Відділом наук про Землю NASA на підтримку Програми зі збирання комерційних даних із малих супутників (Commercial SmallSat Data Acquisition, CSDA) NASA. Зображення, придбані за цією угодою, нададуть Відділу наук про Землю NASA додаткову перспективу для наукових досліджень взаємопов’язаних систем Землі, розширюючи наявні набори даних NASA.

«Як перший оператор американського комерційного SAR-угруповання, ми раді підтримати дослідницькі зусилля NASA, – сказав Паям Баназаде (Payam Banazadeh), генеральний директор і засновник Capella Space. – BPA дозволяє Відділу наук про Землю NASA використовувати переваги нашого зростаючого угруповання комерційних SAR-супутників на різноманітних орбітах. Ми з нетерпінням чекаємо на підтримку цього надзвичайно цінного наукового дослідження».

«NASA з нетерпінням чекає можливості оцінити SAR-дані з високою роздільною здатністю від Capella Space у контексті наших досліджень, аналізу та прикладних програм у галузі наук про Землю, – сказав Вілл МакКарті (Will McCarty), науковий співробітник програми NASA CSDA. – З появою SAR від комерційних джерел, таких як Capella Space, нам цікаво, як ці угруповання невеликих супутників можуть доповнити наші існуючі набори даних і можливості NASA. Зрештою, ми прагнемо використати ці дані, щоб надати нові перспективи наукових пріоритетів Відділу наук про Землю».

Ця угода ґрунтується на тісному партнерстві, яке Capella Space налагодила з іншими урядовими установами США, включаючи Національне агентство геопросторової розвідки (NGA), Національне розвідувальне управління (NRO), ВПС США, ВМС США та Космічні сили США.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України