Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Astra здійснить наступний запуск з мису Канаверал

6 грудня компанія-розробник невеликих ракет-носіїв Astra Space оголосила про плани здійснення наступного запуску з майданчика на мисі Канаверал у січні, в ході якого будуть виведені на орбіту супутники формату Cubesat для NASA.

Astra оголосила, що здійснить запуск своєї ракети-носія Rocket 3.3 з космічного стартового комплексу 46 космодрому Космічних сил США на мисі Канаверал у січні. Пускова площадка, розроблена для випробувань балістичної ракети Trident, що запускається з підводних човнів, на даний час експлуатується приватною компанією Space Florida. Ця пускова площадка використовувалась для запусків ракет Athena, а в 2019 році — для випробування системи припинення запуску космічного корабля NASA Orion.

Майбутній запуск компанії Astra відбудеться за програмою NASA Venture Class Launch Services (VCLS), за контрактом VCLS Demo 2, який компанія отримала рік тому.

Згідно з маніфестом NASA, у ході цього запуску, позначеного як ELaNa 41, буде виведено на орбіти п’ять супутників-кубсатів. Чотири супутника належать університетам: BAMA-1 – Університету Алабами, CURIE і QubeSat – Каліфорнійському університету Берклі та INCA – Університету штату Нью-Мексико. П’ятий супутник, R5-S1, належить Космічному центру ім. Джонсона NASA.

До цього Astra здійснювала всі свої спроби орбітальних запусків з Тихоокеанського космічного комплексу «Аляска» на острові Кадьяк (колишній «Стартовий комплекс Кадьяк»), в тому числі останній єдиний успішний запуск на орбіту 20 листопада.

Довідково: 20 листопада 2021 року о 06:16 (UTC) з Тихоокеанського космічного комплексу «Аляска» компанією Astra Space за допомогою ракети-носія Rocket 3.3 було здійснено запуск тестового модуля «STP-27AD2». Запуск здійснювався за угодою з Космічними силами США.

«STP-27AD2» – це тестовий модуль, який імітує корисне навантаження для тестування та визначення можливостей РН Rocket 3.3. Таким чином програма космічних випробувань МО США надає можливості для випробувальних запусків та тестів експериментальних вантажів.

Запуск з мису Канаверал дозволить компанії Astra виводити корисне навантаження на орбіти, недоступні з Аляски, зокрема на сонячно-синхронні та інші орбіти з великим нахилом.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України