Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Франція розробить легку багаторазову ракету для конкуренції зі SpaceX

Франція інвестує кошти у створення легкої ракети-носія багаторазового використання з метою протистояти конкуренції на ринку космічних запусків, у тому числі з боку американської компанії SpaceX.

Про це 6 грудня заявив міністр економіки, фінансів та відновлення Франції Бруно Ле Мер на прес-конференції на підприємстві компанії Ariane Group. «Ми пропустили виток розвитку багаторазових носіїв, якого ми не очікували, і відстали від наших американських партнерів, зокрема SpaceX, які розробили Falcon 9. Ми повинні скоротити це відставання», – сказав міністр. Він знову вказав на великі державні вкладення в компанію SpaceX, що дозволило їм здійснити ривок у розвитку технологій. Компанія Arian Group запустить власний проєкт багаторазових міні-ракет. Перші зразки мають з’явитися протягом найближчих чотирьох років та почати використовуватись у 2026 році.

Відновлення конкурентоспроможності в космосі було однією з цілей, поставлених президентом Еммануелем Макроном у жовтні, коли він оприлюднив дорожню карту інвестицій на € 30 млрд ($ 34 млрд) під назвою «Франція до 2030 року», спрямовану на стимулювання промислових лідерів та інновацій.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України