Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Агентство протиракетної оборони США оголосило про розгортання РЛС ПРО LRDR на Алясці

6 грудня Агентство протиракетної оборони США (MDA) оголосило про завершення будівництва та встановлення радіолокаційних решіток радіолокаційного радара великої дальності (Long Range Discrimination Radar, LRDR) на станції Clear Space Force на Алясці.

LRDR — багатоцільовий багатосторонній радар із широким полем зору, побудований Lockheed Martin. Його масивні решітки розміром 60 на 60 футів та використана передова технологія нітриду галію роблять цей радар найбільш потужним, функціональним, стійкішим та надійнішим, ніж всі наявні на даний час радари. Розробка та розгортання LRDR коштувала $ 1,5 млрд.

Після повного введення в експлуатацію LRDR забезпечить одночасний пошук та відстеження декількох малорозмірних об’єктів, включаючи всі класи міжконтинентальних балістичних ракет, на дуже великих відстанях у безперервному режимі роботи. Його здатність розрізнення дозволить ідентифікувати небезпечні об’єкти, такі як боєголовки, і відрізняти їх від хибних цілей та засобів введення в оману. Це підвищить спроможність засобів національної оборони за рахунок збереження кількості наземних перехоплювачів, необхідних для ураження засобів нападу. LRDR адаптований для своєчасного виявлення сучасних гіперзвукових ракет в майбутніх конфігураціях.

LRDR працює у S-діапазоні та має масштабовану, відкриту системну архітектуру, розроблену для реагування на загрози, що розвиваються. Він інтегрований в систему протиракетної оборони через елемент командування, контролю, бойового управління та зв’язку (Command and Control, Battle Management and Communications element).

На додаток до протиракетної оборони, LRDR забезпечить обізнаність у космічній сфері через моніторинг супутників, що обертаються навколо Землі, виявлення, відстеження та ідентифікацію активних та неактивних супутників, відпрацьованих корпусів ракет та осколкових уламків.

Адаптований до майбутніх загроз, радар можна масштабувати та розширювати, щоб протистояти загрозам, що розвиваються, не змінюючи дизайн обладнання.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України