Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Arianespace призначила дату останньої місії РН Ariane 5 на 16 червня

5 травня компанія Arianespace повідомила про встановлення цільової дати 16 червня для останньої місії РН Ariane 5, після чого європейську важку ракету-носій, яка загалом запускалася 116 разів, буде виведено з експлуатації.

Місія запустить два супутники: Syracuse 4B, створений компанією Airbus Defence and Space для французького агентства оборонних закупівель і технологій (DGA), і Heinrich-Hertz-Mission, побудований компанією OHB для німецького космічного агентства DLR.

Супутник Syracuse 4B буде забезпечувати захищений зв’язок для ЗС Франції. Syracuse 4B та його попередник, супутник -4A, запущений у 2021 році, замінять діючі супутники Syracuse 3A та Syracuse 3B, які зараз знаходяться на орбіті.

Німецька місія Heinrich-Hertz-Mission буде тестувати нові технології супутникового зв’язку, включаючи бортову обробку даних.

РН Ariane 5 має бездоганний рекорд запусків за останні 20 років. У ракети були повні та часткові відмови у перших двох місіях у 1996 та 1997 роках, але остання повна відмова відбулася у 2002 році.

Європа зіткнулася з дефіцитом потужностей для запуску великих вантажів, оскільки Ariane 5 буде знято з експлуатації до того, як Ariane 6 буде готова до польоту. Європейське космічне агентство і Arianespace заявили, що Ariane 6 дебютує до кінця 2023 року, але оновлена інформація від цільової групи щодо прогресу у розвитку нової РН робить цей термін малоймовірним. У звіті робочої групи, опублікованому 12 травня, йдеться про те, що складання ракети не очікується раніше листопада 2023 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України