Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Італійське космічне агентство інвестує $256 млн в демонстрацію обслуговування на орбіті під керівництвом Thales Alenia Space

15 травня група Thales Alenia Space, спільне підприємство компаній Thales (67%) з Франції та Leonardo (33%) з Італії, оголосила про укладення контракту на суму € 235 млн ($ 256 млн) з Італійським космічним агентством (ASI) на спеціальну демонстраційну місію з обслуговування на орбіті (IOS), яка має бути запущена до 2026 року.

Thales Alenia Space очолює тимчасовий консорціум, що об’єднує італійські компанії Leonardo, Telespazio, Avio та D-Orbit. Контракт передбачає проєктування, розробку та кваліфікацію космічного апарата для виконання низки автономних роботизованих операцій на супутниках, які вже знаходяться на низькій навколоземній орбіті (LEO).

Компанія не розкрила інформацію про ці супутники або подробиці місії, але повідомила, що обслуговуючий космічний апарат матиме роботизований маніпулятор та випробовуватиме технології для майбутніх місій з обслуговування на орбіті – дозаправку, ремонт або заміну компонентів, орбітальний перехід і повернення в атмосферу.

Компанія Leonardo надає роботизований маніпулятор, розроблений спільно з італійською компанією SAB Aerospace, Італійським національним інститутом ядерної фізики та Італійським технологічним інститутом.

Компанія космічної логістики D-Orbit керуватиме всією діяльністю, пов’язаною з цільовою супутниковою платформою, яка заснована на власній платформі компанії ION (In Orbit Now), включаючи систему дозаправки, яка перекачуватиме рідину з обслуговуючого супутника на цільовий супутник.

Компанія з надання послуг космічних польотів Telespazio у співпраці з Altec, спільним підприємством Thales Alenia Space та Італійського космічного агентства, відповідатиме за проєктування, розробку та перевірку наземного сегменту демонстраційної місії. А компанія-виробник ракет Avio забезпечить проєктування та розробку рушійного модуля орбітальної підтримки.

Массімо Клаудіо Компаріні (Massimo Claudio Comparini), виконавчий віце-президент Thales Alenia Space зі спостереження, досліджень та навігації, сказав, що місія продемонструє, як відомі учасники складних космічних проєктів можуть поєднати свої навички та досвід із більш гнучким підходом, який забезпечується новими космічними компаніями. «Працюючи разом, вони створять синергію, яка забезпечить життєздатність космічного сектору в майбутньому, а також розроблять повністю італійські технології для підтримки зростання космічної галузі країни», – сказав Компаріні.

Уряд Італії виділив близько € 2 млрд ($ 2,2 млрд) на свою космічну галузь у рамках Національного плану відновлення та стійкості (National Plan for Recovery and Resilience, NPRR) країни, спрямованого на стимулювання економіки після пандемії. Частина цих коштів у розмірі € 1,1 млрд була виділена на розробку супутникового угруповання спостереження Землі IRIDE (International Report for Innovative Defense of Earth).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України