Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Rocket Lab планує другий запуск місії NASA TROPICS 22 травня

15 травня компанія Rocket Lab USA повідомила, що готується до другого з двох спеціальних запусків своєї РН Electron для розгортання угруповання супутників моніторингу штормів для NASA.

Запуск місії «Coming To A Storm Near You» («Наближуючись до шторму, що поруч з вами») запланований не раніше 22 травня, о 17:30 за новозеландським часом зі стартового комплексу компанії Rocket Lab № 1 (Launch Complex 1) на півострові Махія у Новій Зеландії. Запуск стане продовженням успішного запуску місії «“Rocket Like a Hurricane” («Ракета, схожа на ураган») ракети Electron 8 травня 2023 року, під час якого були розгорнуті перші два супутники-кубсати угруповання NASA TROPICS. У місії «Coming To A Storm Near You» буде запущено останні два кубсати TROPICS, що завершить розгортання угруповання.

Угруповання TROPICS (Time-Resolved Observations of Precipitation structure and storm Intensity with a Constellation of Smallsats – «Рознесене у часі спостереження за структурою опадів та інтенсивністю шторму з угруповання малих супутників») відстежуватиме формування та еволюцію тропічних циклонів, у тому числі ураганів, і забезпечуватиме швидке оновлення даних спостережень за інтенсивністю штормів. Ці дані допоможуть вченим краще зрозуміти процеси, які впливають на ці сильні шторми, що зрештою призведе до покращеного моделювання та прогнозування. Угруповання, яке є частиною програми NASA Earth System Science Pathfinder, складається з чотирьох супутників на орбіті висотою 550 км під кутом нахилу близько 30°.

“Coming To A Storm New You” стане п’ятою місією РН Electron компанії Rocket Lab у 2023 році та 37-м запуском компанії загалом з першого запуску РН Electron Rocket Lab у 2017 році. Rocket Lab не намагатиметься відновити перший ступінь РН Electron у цьому запуску.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України