Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Алжир замовив розвідувальний супутник у росії

9 травня італійське видання Nigrizia повідомило, що п’ять країн, включаючи Алжир, Південно-Африканська Республіка і Єгипет, замовили російські військові супутники-розвідники.

Інформація подана з посиланням на директора російського космічного агентства «Роскосмос» Юрія Борисова. Це означає намагання росії повернутися у сферу космічної розвідки, незважаючи на занепад її космічної галузі.

Нові придбання матимуть важливі наслідки для Північної Африки. Цей крок Алжиру, очевидно, зроблений на протидію рішенню Марокко придбати еквівалентне обладнання за секретною угодою, укладеною із французькою оборонною промисловістю під п’ятирічним мандатом Франсуа Олланда.

Алжир оцінює запуск марокканського супутника ДЗЗ на ракеті Vega у 2018 році як загрозу для балансу сил у регіоні. Усвідомлюючи відставання у сфері технологічної розвідки, він вважає доцільним звернутися до свого союзника та постачальника зброї: росії.

Військовий бюджет Алжиру стрімко зріс у 2023 році, і очікується, що цього року країна витратить близько $ 18 млрд (10% ВВП у 2022 році) на зміцнення свого оборонного сектору.

Придбання військових розвідувальних супутників підвисить потенціал алжирській армії, яка вже перевершує армію свого сусіда та суперника Марокко. Щоб виправити військовий дисбаланс між двома сусідніми країнами, співпраця марокканських військових з Ізраїлем розглядається як противага Алжиру.

Рішення Алжиру придбати російські супутники викликало занепокоєння високопоставлених політиків США, а сенатор-республіканець Марко Рубіо від Флориди закликав до впровадження санкцій відповідно до Закону про протидію противникам Америки за допомогою санкцій (CAATSA).

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України