Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Amazon планує запустити перші супутники для Project Kuiper у 2022 році

Компанія Amazon Джеффа Безоса продовжує розробляти Project Kuiper, мегаугруповання телекомунікаційних супутників на низькій навколоземній орбіті – прямого конкурента проєкту Starlink компанії SpaceX Ілона Маска.

1 листопада компанія подала до Федеральної комісії з зв’язку США (FCC) заявку на експериментальну ліцензію на запуск, розгортання та експлуатацію двох прототипів супутників: KuiperSat-1 та KuiperSat-2. Вони дозволять протестувати технології, які будуть використовуватися в остаточних версіях супутників, а також допоможуть перевірити всі операції запуску та керування польотом, які використовуватимуться під час розгортання угруповання.

KuiperSat-1 і KuiperSat-2 будуть мати велику частину технологій і підсистем, які увійдуть до серійної версії супутників, включаючи фазовані антенні решітки, параболічні антени, рушійні системи, а також обладнання для зв’язку. Компанія проведе експериментальні випробування із використанням прототипу клієнтського терміналу. Базові станції компанії будуть розміщені в Техасі, Південній Америці та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Кожен індивідуальний тест займе не більше шести хвилин, і кожен KuiperSat матиме п’ять або менше активних вікон для тестування контактів на день.

Компанія окремо зауважує, що супутники можуть бути зведені з орбіти після завершення їхньої місії, яка, як очікується, триватиме менше двох років. Компанія Amazon також вживає заходів, щоб уникнути та знизити ризик їх зіткнення з космічним сміттям та іншими супутниками. Розробники Project Kuiper працюють з астрономами та іншими спеціалістами над питанням зменшення помітності супутників під час їх прольотів. Наприклад, один із двох прототипів супутників матиме «сонцезахисний козирок», команди порівняють альбедо супутника з ним і без нього, щоб з’ясувати, наскільки сильно він впливає на помітність прольотів космічних апаратів із поверхні Землі.

Демо-супутники планують запустити на ракеті RS1 компанії-стартапу ABL Space Systems у четвертому кварталі 2022 року з бази Космічних сил США у Флориді. Project Kuiper підписали угоду з ABL одразу на «кілька запусків».

На даний момент ракета RS1 ще розробляється. Компанія ABL, як і раніше, має намір провести її перший запуск до кінця цього року. Напередодні вона закрила черговий раунд фінансування, залучивши $ 200 млн інвестицій. Передбачається, що RS1 зможе виводити на низьку навколоземну орбіту близько 1 тони корисного навантаження і забезпечить необхідну вантажопідйомність та економічну ефективність для перших місій Project Kuiper.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України