Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Польська консалтингова компанія проаналізувала пересування російських військ у жовтні

31 жовтня польська приватна консалтингова компанія Rochan Consulting, що спеціалізується на аналізі збройних конфліктів, світових ринків озброєнь, національній безпеці, розвідці з відкритих джерел тощо, представила аналіз пересування російських сухопутних військ протягом жовтня, зроблений на основі космічних знімків Sentinel-1.

Компанія звертає увагу на те, що останнім часом зросла кількість повідомлень про нарощування російських збройних сил поблизу України.

На підставі проведеного аналізу експерти роблять висновок, що виявлені переміщення не пов’язані з Україною і вторгнення в Україну на даний час оцінюється малоймовірним. Однак ситуація заслуговує на пильність.

Зокрема, відмічається, що ще в березні цього року на полігон «Погоново» (Воронізька обл., РФ) були передислоковані підрозділи російської 41 армії (ППД – Новосибирськ). Хоча полігон «Погоново» числився залученим до спільних російсько-білоруських навчань «Запад-2021» (проводились 10-16 вересня), руху військ на ньому виявлено не було. Лише в середині жовтня відмічене пересування військ у «Погоново». У той же час виявлено, що нові частини почали прибувати до полігону поблизу м.Єльня (Смоленська обл., РФ). Не виключається, що війська з Погонова перемістилися до Єльні.

Експерти компанії Rochan Consulting звертають увагу на те, що між містами Псков і Смоленськ на території протягом 500 км відсутні російські сухопутні війська. Враховуючи це, вони припускають, що пересування військ у західній частині Росії пов’язане зі створенням нового формування армійського рівня, на яке буде покладено завдання забезпечення «латвійського флангу» і, таким чином, прикриття Москви з західного напрямку. Нове угруповання також може бути використано для посилення білоруських силових структур.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України