1 вересня Комітет з питань збройних сил Палати представників (House Armed Services Committee, HASC) у своїй редакції Закону про повноваження національної оборони 2022 року (National Defense Authorization Act, NDAA) прийняв декілька положень щодо політики національної безпеки в космосі та закупівлі космічних технологій Міністерством оборони США.
Комітет схвалив пропозицію представника Майка Роджерса (штат Алабама) додати $23,9 млрд до бюджетного запиту Пентагону на 2022 фінансовий рік у розмірі $715 млрд. Голова HASC Адам Сміт виступив проти збільшення, але поправка була підтримана великою кількістю демократів.
Положення законопроєкту про сферу національної безпеки включають:
Закупівля комерційної космічної техніки – законопроєкт забороняє Космічним силам розпочинати власні закупівлі до тих пір, поки відповідні служби не визначать, що немає комерційної альтернативи, яка може бути закуплена на відкритому ринку.
Космічна національна гвардія – законопроєкт затверджує створення Космічної національної гвардії (Space National Guard) як резервного компонента Космічних сил США (U.S. Space Force).
Можливості Космічних сил у боротьбі з загрозами – Космічні сили США повинні представити доповіді комітетам оборони про найімовірніші та найнебезпечніші загрози домінуванню США у космосі в короткостроковій та довгостроковій перспективі, план їх пом’якшення та можливості, необхідні для реалізації цього плану.
«Комітет зі зростаючою тривогою відзначає темпи, з якими наші близькі конкуренти швидко нарощують свої власні космічні можливості з метою кинути виклик американському домінуванню у космосі та звести нанівець можливості та послуги наших космічних активів», – йдеться у законопроєкті.
HASC цікавиться «темпами розробки та закупівлі нових можливостей та технологій, які зміцнять американське домінування в космосі». Існує також значний інтерес у забезпеченні збереження свободи пересування та дій США на Місяці, у місячному та навколомісячному просторі.
Комітет також просить Управління воєнної розвідки (Defense Intelligence Agency) оновити свій звіт за 2019 рік щодо космічних та контркосмічних програм, які можуть кинути виклик інтересам США або їх партнерів у космічній сфері.
Супутниковий зв’язок нового покоління – Космічні сили повинні представити звіт про те, як вони перейдуть на супутники наступного покоління, які замінять існуючу систему AEHF (Advanced Extremely High Frequency) для секретних комунікацій.
Поправка від представника Майкла Вальца ставить під сумнів плани Космічних військ перейти від AEHF до більш вдосконаленої системи Evolved Strategic SATCOM (ESS) до 2032 року.
«Комітет стурбований тим, що стратегічний потенціал SATCOM країни буде мати зростаючу вразливість протягом запланованого перехідного періоду, і хоче забезпечити, щоб цей критичний потенціал зберігався та розвивався якомога швидше з урахуванням швидкозростаючого та еволюціонуючого середовища загроз», – зазначається у законопроєкті.
Вплив космічного сміття – HASC заявляє, що стурбований впливом космічного сміття на супутники Агентства космічного розвитку (SDA) на низькій навколоземній орбіті.
У поправці Скотта Франкліна зазначено, що комітет підтримує супутникове угруповання SDA на низькій навколоземній орбіті, але «також визнає, що поширення більших угруповань малих супутників на низькій орбіті Землі збільшує потребу в кращих технологіях космічного спостереження та інвестиції в технології, що зменшують утворення космічного сміття в майбутньому».
Комітет зацікавлений у «кращому розумінні оборонних інвестицій у технології, які можуть зменшити майбутнє космічне сміття, включаючи нетоксичні або нереактивні альтернативи двигунам Холла».
HASC вимагає доповідь про зусилля Міністерства оборони США щодо зменшення утворення космічного сміття в майбутньому, оцінку Міністерства оборони ступеню вплив космічного сміття на національну оборонну космічну архітектуру, оцінку ризику, пов’язаного з поширенням комерційних та військових супутників на низькій навколоземній орбіті, та про те, як Міністерство оборони залучає союзників та партнерів до зусиль із розробки технологій, що зменшують космічне сміття.
Стійке позиціонування, навігація та визначення часу – Комітет хоче почути від Міністерства оборони про план підвищення стійкості космічних систем, які забезпечують позиціонування, навігацію та визначення часу (positioning, navigation and timing, PNT).
У поправці Дона Бекона йдеться, що комітет «усвідомлює значні вразливі місця для Глобальної системи позиціонування (GPS) та пов’язаної з ним інфраструктури PNT».
Комітет «закликає Міністерство оборони повністю використати технології для захисту та посилення інфраструктури PNT» і дає вказівку Міністерству оборони представити стратегію для усунення поточних та прогнозованих вразливостей в інфраструктурі GPS та план підвищення її стійкості.
30 серпня було опубліковано вказівки голови HASC Адама Сміта, в яких він:
1. Вимагає від Національної космічної ради зміцнення міжвідомчих пріоритетів для подальшого просування контрольованого міжнародного порядку у космосі, заснованого на правилах.
2. Дозволяє секретареві ВПС якнайшвидше, але не пізніше 1 жовтня 2022 року, призначити керівника з питань придбання послуг для космосу.
3. Доручає начальнику штабу космічних операцій Космічних сил США та заступнику міністра оборони з питань космічної політики провести класифікаційний огляд усіх програм Космічних сил, з метою визначення переліку програм, для яких можна понизити гриф таємності або розсекретити.
4. Підтримує другий етап програми космічних запусків в інтересах національної безпеки (Phase 2 of the National Security Space Launch program) та вимагає від Міністерства оборони представити звіт про зусилля щодо продовження пошуку інновацій та забезпечення конкуренції при виборі постачальників послуг з запуску, з особливою увагою до вимог щодо доступу до космосу, мобільності та логістики.
5. Підкреслює необхідність програми «тактично реагуючого космічного запуску» (tactically responsive space launch) та вимагає від міністра оборони надати план, включаючи фінансування, щодо того, як ця програма буде виконуватися в оборонних програмах наступних років.
6. Вимагає проведення брифінгів щодо діяльності створеного Космічними силами США Центру аналізу космічних війн, а також щодо визначення вимог до експериментальних космічних запусків.