Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Ракета Alpha компанії Firefly вибухнула під час першого запуску

Головна > Новини >

Перший запуск ракети Alpha компанії Firefly Aerospace завершився невдачею, ракета вибухнула через дві з половиною хвилини після старту 2 вересня.

Ракета Alpha стартувала з майданчика SLC-2W бази Космічних сил США «Ванденберг» о 21:59 EST (04:59 3 вересня за київським часом). Перша спроба запуску о 21:00 EST (04:00 3 вересня за київським часом) була відмінена в останні секунди з неназваних технічних причин, проте було прийнято рішення розпочати другу спробу запуску.

Приблизно через дві з половиною хвилини після зльоту ракета вибухнула. «Під час польоту відбулась аномалія у першій ступені ракети, яка призвела до її втрати», – написала Firefly. Компанія заявила, що надасть більш детальну інформацію пізніше.

Керівництво компанії наголошувало перед запуском, що цей перший політ перш за все тестовий.

Alpha несла близько 92 кг корисного навантаження – так звану Спеціальну місію прискорення досліджень та освіти (Dedicated Research and Educational Accelerator Mission, DREAM). Корисне навантаження включало декілька супутників-кубсатів, демонстратор технологій плазмового двигуна, пристрій виведення ракети з орбіти після реалізації місії у вигляді вітрила, а також «нетехнічні» корисні навантаження, такі як фотографії та пам’ятні речі.

Довідково: Firefly Aerospace (раніше – Firefly Space Systems) – приватне аерокосмічне підприємство, зі штаб-квартирою в Остіні (Техас, США), яке розробляє легкі ракети-носії для запуску вантажів у космос. У 2017 році компанію купив український підприємець Максим Поляков. Він перезапустив її під новою назвою Firefly Aerospace. У Дніпрі Firefly Aerospace має власний R & D-центр.

Раніше повідомлялося, що компанію Firefly Aerospace вибрали для спеціальної місії ВПС США. Разом з вісьма іншими компаніями, вона братиме участь у програмі Orbital Services Program-4 ВПС США.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України