Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Yahsat обирає Airbus для створення супутника нового покоління Thuraya 4-NGS

Головна > Новини >

Компанія супутникового зв’язку з Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Al Yah Satellite Communications (Yahsat) обрала компанію Airbus для створення Thuraya 4-NGS, телекомунікаційного супутника L-діапазону нового покоління. В рамках виконання цього замовлення буде проведено модернізацію космічних та наземних платформ компанії Yahsat. Супутник планується ввести в експлуатацію в 2024 році. Супутник збільшить пропускну здатність і покриття в Європі, Африці, Центральній Азії та на Близькому Сході, а також забезпечить використання мобільних рішень наступного покоління усіма клієнтами Yahsat, включаючи оборонні структури, урядові установи та підприємства.

Генеральний директор компанії Thuraya (дочірньої компанії Yahsat) Алі Аль Хашемі заявив на прес-конференції 27 серпня, що ця угода є початком нового етапу на шляху переходу компанії від послуг мобільного супутникового зв’язку (Mobile Satellite Service, MSS), в яких основною є передача голосу, до платформ наступного покоління, орієнтованих на дані та багатофункціональні рішення.

Компанії Yahsat і Thuraya заявили, що це зобов’язання збільшує загальні інвестиції до понад $ 500 млн. Угода також передбачає можливість для компанії Airbus у перспективі побудувати супутник Thuraya 5-NGS, ідентичний Thuraya 4-NGS, що розширить охоплення Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Побудований на основі електричної платформи Airbus Eurostar Neo, супутник Thuraya 4-NGS буде включати 12-метрову антену L-діапазону та корисне навантаження обробки даних, що забезпечить гнучкість маршрутизації до 3200 каналів з динамічним розподілом потужності по великій кількості точкових променів.

Жан-Марк Наср, керівник Airbus Space Systems, прокоментував: «Розвиток партнерських відносин з Yahsat, які існують більше 10 років, та обрання нас (компанії Airbus для побудови супутника) свідчить про визнання інноваційних та інженерних досягнень геостаціонарних супутників Airbus. Крім того, що Thuraya 4-NGS буде електричним, супутник також отримає вигоду від корисного навантаження з нашою новітньою технологією обробки даних, що забезпечить підвищену гнучкість та адаптованість протягом усього терміну служби на орбіті».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України