Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Супутникові знімки підказують нову ядерну торпеду ВМС Росії

Головна > Новини >

ВМС Росії опрацьовують розташування своєї нової стратегічної зброї – торпеди з ядерною боєголовкою розміром з автобус.

Зброя “Poseidon”, описана в документах ВМС США як міжконтинентальна автономна торпеда з ядерною силовою установкою і ядерною боєголовкою (Intercontinental Nuclear-Powered Nuclear-Armed Autonomous Torpedo), вимагатиме нових баз і об’єктів.

Супутникові знімки компанії Maxar, зроблені на початку серпня, підтверджують, що корабель спеціального призначення «Академік Александров» використовує такий об’єкт. І судно, схоже, має на борту торпеду “Poseidon” або її габаритно-ваговий макет.

Об’єкт знаходиться на північному узбережжі річки Північна Двина на березі Білого моря. Роботи над новим об’єктом розпочалися у 2018 році та були завершені у 2020 році. Корабель «Академік Александров» спостерігався там у липні та серпні. На об’єкті також спостерігається велика будівля, яка нещодавно була побудована поряд з новою набережною і також може бути пов’язана з обслуговуванням торпеди “Poseidon”.

Торпеда “Poseidon” представляє собою нову категорію стратегічної зброї та змінює характер ядерної загрози. Хоча технічні характеристики системи таємні, припускається, що нова зброя буде мати необмежену дальність дії.

Раніше повідомлялось, що ядерний підводний безпілотник “Poseidon” буде прийнятий на озброєння ВМС Росії до 2030 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України