Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Ізраїльська місячна місія Beresheet 2 включатиме два посадкові модулі та орбітальний апарат

Ізраїльська компанія Israel Aerospace Industries (IAI), яка побудувала перший ізраїльський космічний апарат для спроби приземлитися на Місяць, починає роботу над другою місією з істотно іншим дизайном.

IAI була головним підрядником Beresheet, посадкового модуля, який вона побудувала для некомерційної організації SpaceIL. Beresheet намагався здійснити посадку на Місяць у квітні 2019 року, але його головний двигун передчасно вимкнувся під час спуску, що спричинило аварію. Пізніший аналіз показав, що один з двох інерційних вимірювальних блоків вимкнувся під час спуску, а процес перезапуску спричинив відмову авіоніки посадкового апарата, що спричинило зупинку двигуна.

Після деякої невизначеності щодо своїх майбутніх планів, компанія SpaceIL планує нову місією Beresheet 2, для якої IAI побудує новий космічний апарат. Однак Beresheet 2 буде суттєво відрізнятися від свого попередника.

Планується, що новий космічний апарат буде доставлений на місячну орбіту, після чого розгорне два посадкові модулі, щоб спробувати приземлитися в різних частинах Місяця. Орбітальний модуль буде вести зйомку поверхні Місяця, можливо, протягом кількох років.

Робота над проектом розпочалася півроку тому, орбітальний апарат вже пройшов попередню експертизу проекту. Розробка космічного апарату займе близько трьох років.

Кожен з посадкових апаратів буде «набагато меншим» за оригінальний посадковий модуль Beresheet, який при запуску важив 585 кг. Загалом космічний корабель Beresheet 2, включаючи посадкові модулі та орбітальний апарат, разом важитиме трохи більше, ніж Beresheet.

IAI займається проєктуванням та виготовленням Beresheet 2, а SpaceIL працює над залученням нових партнерів для місії. Вже укладений меморандум про взаєморозуміння між SpaceIL та космічним агентством ОАЕ, про що було оголошено 20 жовтня під час «Космічного тижня» на Expo 2020 у Дубаї. Згідно з меморандумом, ОАЕ розробить прилади для Beresheet 2.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України