Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайські компанії Rocket Pi та Jiuzhou Yunjian підписали угоду про постачання ракетних двигунів для ракети-носія

Нова компанія Rocket Pi, яка планує надавати послуги із запуску ракет, підписала угоду з компанією Jiuzhou Yunjian, виробником рідинних ракетних двигунів, на постачання двигунів для ракети-носія багаторазового використання Darwin-1.

Угода, вартістю «десятки мільйонів юанів» (10 млн юанів = $ 1,56 млн), стосується киснево-метанових двигунів Lingyun-70 з тяговим зусиллям 70 тон (на рівні моря) з можливістю глибокого дроселювання та вакуумних двигунів Lingyun-10 з тягою 12,5 тон.

Один двигун Lingyun-70 буде приводити в дію першу ступень пускової установки Darwin-1 (діаметром 2,25 м) з двигуном Lingyun-10 на другій ступені.

У липні 2021 року компанія Rocket Pi отримала фінансування в розмірі десятків мільйонів юанів та заявила, що випробувальний політ ракети-носія Darwin-1 заплановано на початок 2023 року.

Раніше повідомлялося, що пускова установка здатна вивести 270 кг на низьку навколоземну орбіту або 150 кг на сонячно-синхронну орбіту. Однак у цих попередніх планах також вказувалося на те, що перша ступень Darwin-1 буде використовувати п’ять двигунів Lingyun-10 замість одного Lingyun-70.

Нова китайська компанія із запуску Rocket Pi оголосила про себе в березні 2021 року, представивши плани розробки Darwin-1 і більшої пускової установки середньої вантажопідйомності. Компанія також заявила про плани запустити корисне навантаження для біологічного експерименту Sparkle-1 на ракеті Long March наприкінці 2021 року, а також запустити те, що було описано як лабораторія орбітальної космічної біології, орієнтовно в 2025 році.

Засновник компанії Rocket Pi Чен Вей (Cheng Wei) також натякнув на більш грандіозні плани, включаючи участь у концепції розвитку «космічної економічної зони Земля-Місяць», проголошеної керівником Китайської корпорації аерокосмічної науки та технологій (CASC), головним підрядником китайської космічної програми.

Компанія Jiuzhou Yunjian – це аерокосмічний стартап з Пекіну, заснований у 2017 році. Цього року компанія провела численні випробування своїх двигунів Lingyun-10 та Lingyun-70, включаючи повні випробування гарячим вогнем та перезапуском.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України