Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Ізраїль приєднався до «Угод Артеміди»

26 січня Ізраїль підписав «Угоди Артеміди» про висадку астронавтів на Місяць і створення там довготривалої присутності людей як бази для майбутніх місій на Марс, повідомило Міністерство інновацій, науки і технологій країни.

«Угоди Артеміди» закладають принципи співпраці, стійкої присутності людини на поверхні Місяця та освоєння космосу в цілому.

Ізраїль став 15-ю країною, яка приєдналася до програми «Артеміда» під керівництвом NASA у партнерстві з ЄКА та американськими операторами комерційних космічних польотів. Угода дозволить Ізраїлю співпрацювати з іншими країнами-учасницями з досліджень космосу.

Довідково: «Угоди Артеміди» (Artemis Accords) — міжнародні угоди між урядами країн-учасниць щодо програми NASA «Артеміда» про принципи співпраці у цивільних дослідженнях та використанні Місяця, Марса, комет і астероїдів у мирних цілях і засновані на Договорі про космос від 1967 року.

Угоди були підписані 13 жовтня 2020 року керівниками восьми національних космічних агентств: США, Австралії, Канади, Японії, Люксембургу, Італії, Великобританії та ОАЕ. У 2020 році до Угод приєднались Україна, Бразилія, Південна Корея та Нова Зеландія. 26 жовтня 2021 року до Угод приєдналась Польща, а 9 грудня – Мексика.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України