Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Султанат Оман, компанії Virgin Orbit та SatRevolution оголосили про створення консорціуму для першої місії Оману в глибокий космос

26 січня Султанат Оман, провідна американська пускова компанія Virgin Orbit, польський виробник і оператор малих супутників SatRevolution, польська компанія з аналізу даних TUATARA та оманська інноваційно-технологічна компанія ETCO підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у першій місії Омана в далекий космос. Підписана угода також закладає основу для співпраці консорціуму щодо доставки малих супутників на низьку навколоземну орбіту, у тому числі першого супутника Оману.

Утворений консорціум планує запустити супутник, розроблений компанією SatRevolution, на борту ракети Virgin Orbit в глибокий космос з місією проведення передових наукових досліджень і отримання зображень з високою роздільною здатністю. Усі зібрані дані та зображення, як з низької орбіти Землі, так і з далеких космічних місій, будуть аналізуватися в цифровому вигляді за допомогою програмного забезпечення, машинного навчання та рішень штучного інтелекту, розроблених спеціалістами TUATARA у стратегічному партнерстві з ETCO. Ця місія збере цінні дані, які допоможуть зрозуміти основи змін клімату та спрогнозувати наслідки стихійних лих. Крім того, зібрані дані зможуть надати вченим важливу інформацію, необхідну для розуміння того, що відбувається на поверхні планет Сонячної системи.

Запуск першого оманського супутника виробництва SatRevolution на борту РН LauncherOne компанії Virgin Orbit планується з космопорту Корнуолл (Cornwall) у Великобританії у 2022 році.

Місія в Корнуоллі, яка виведе перший супутник Оману в космосі, створює основу для того, щоб надати країнам, які раніше не займалися космосом, можливість запускати супутники з власної території, що є ключовим елементом космічної стратегії Оману.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України