Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Ізраїль працює над можливостями ведення космічної війни

3 травня ізраїльське видання Israel Hayom опублікувало інтерв’ю генерального директора компанії Israel Aerospace Industries (IAI) Боаза Леві (Boaz Levy), у якому він розповів, що «Ізраїль працює над можливостями ведення космічної війни».

Він сказав, що виклики, що існують навколо Ізраїлю, особливо з боку Ірану, є складними, але на даний час Ізраїль має здатність відповісти та зайнятий тим, щоб «завжди залишатися на крок або два попереду».

Останні кілька років були дуже прибутковими для аерокосмічної галузі зокрема та оборонної промисловості загалом, оскільки початок війни в Україні створив багато можливостей у цій галузі. Західна Європа стурбована можливістю більш масштабної війни, вперше після Другої світової війни, що призвело до значного збільшення оборонних бюджетів і закупівлі різноманітної зброї. За словами Леві, головним уроком війни стала необхідність інтегрованих систем, так званих «систем систем».

Торкаючись теми космосу, Б. Леві розповів, що з початку 2021 року IAI запустила в космос два супутники ДЗЗ: вдосконалений супутник EROS-C3, технології якого дозволяють отримувати зображення з високою просторовою розрізненістю та вперше використовують мультиспектральну камеру, та супутник Ofek 13 з розширеними можливостями.

Понад десять років тому IAI була на межі банкрутства. В Ізраїлі переважала думка, що супутники можна купувати за кордоном, заощаджуючи на основних витратах на розробку, запуск і обслуговування. Однак інформаційна революція та необхідність зберегти незалежність у розвідувально-оперативній сфері призвели до протилежного рішення – збільшити інвестиції в супутники і самостійно будувати та запускати більше супутників у космос.

За словами Б. Леві, на даний час Ізраїль має достатнє покриття з точки зору території, але потребує більше супутників для більш частого покриття, тобто мінімізації розриву в часі між кожним проходженням супутника над певною точкою. У рамках цього Міноборони просуває космічну програму, яка включатиме не лише супутники спостереження, а й супутники зв’язку.

«Війна в Україні навчила нас, що супутники зв’язку – здатність приймати трансляції з землі та повертати їх – є критично важливими та є стратегічним активом для Ізраїлю», – сказав він.

Відповідаючи на запитання про космічну зброю, Б. Леві зазначив: «Звичайно, ми прислуховуємося та думаємо про це. Інноваційні системи в IAI працюють у всіх сферах, і ми завжди намагаємося бути попереду інших. Ми вивчаємо цю тему і намагаємося зрозуміти, як це буде. Це сфера, в яку інвестують усі наддержави, і якщо ви запитаєте мене, чи бачу я, що відбувається, то так, я бачу, що відбувається».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України