Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

У Фінляндії створюється центр космічної ситуаційної обізнаності

3 травня 2023 року робоча група, призначена Міністерством транспорту та зв’язку Фінляндії для вивчення можливого створення Фінського центру космічної ситуаційної обізнаності (Finnish space situational awareness centre), опублікувала звіт, у якому рекомендувала створити такий центр. Він може бути запущений до 2026 року.

Послуги, які покладаються на супутникові системи, такі як телекомунікації, дистанційне зондування та позиціонування, стали частиною повсякденного життя. Роботі супутникових систем загрожують явища в ближньому космосі, збурення космічної погоди та зіткнення супутників із космічним сміттям. Крім того, падіння космічного сміття може призвести до небезпечних ситуацій на Землі.

На даний момент жодна структура у Фінляндії не несе відповідальності за скоординоване обстеження та відстеження порушень і небезпечних ситуацій у космосі та космічній діяльності. Фінський центр космічної ситуаційної обізнаності надаватиме та поширюватиме цю інформацію для сил оборони, інших органів влади та компаній, які мають важливе значення для національної безпеки, а також університетів та дослідницьких інститутів. Центр сприятиме досягненню цілей Фінляндії у сфері комплексної безпеки, таких як національна стійкість, підтримка критичної інфраструктури, безпека постачання та кібербезпека.

Центр надаватиме деталізовану космічну ситуаційну картину у співпраці з міжнародними країнами-партнерами Фінляндії та в з міжнародними організаціями, відповідальними за спостереження за космосом.

Центр працюватиме на децентралізованій основі. Цивільне керівництво діятиме у зв’язку з Фінським метеорологічним інститутом, а військове керівництво – у зв’язку із Силами оборони. Вони працюватимуть незалежно, але тісно співпрацюючи одне з одним.

Окрім Міністерства транспорту та зв’язку, до робочої групи входили представники Міністерства сільського та лісового господарства, Міністерства освіти та культури, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства економіки та зайнятості, Міністерства закордонних справ і Міністерства фінансів. Метою групи було сформувати спільне розуміння створення національного центру космічної ситуаційної обізнаності. Членами секретаріату робочої групи були представники Фінського метеорологічного інституту, роботу яких підтримували постійні експерти, призначені до групи з Національної служби землеустрою Фінляндії та Сил оборони.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України