Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іспанський ракетний стартап PLD Space планує найняти 150 нових співробітників до 2024 року

Іспанський стартап PLD Space оголосив про плани найняти 150 нових співробітників до 2024 року для забезпечення розробки ракети-носія MIURA 5.

На даний час PLD Space працює над першим запуском своєї суборбітальної ракети MIURA 1, який вона сподівається здійснити за кілька тижнів. Ракета є демонстратором технологій для її більшої ракети, MIURA 5, яка буде здатна доставляти 540 кг на низьку навколоземну орбіту. За словами компанії, «70% дизайну та технологій» ракети MIURA 1 буде використано на MIURA 5.

Про планове наймання компанією було повідомлено разом із оголошенням про підписання меморандуму про взаєморозуміння (MOU) з компанією WISeSat.Space щодо запуску супутників зв’язку IoT компанії на РН MIURA 5. До кінця поточного року компанія планує заповнити 50 нових посад і ще 100 до кінця 2024 року. Прийняття 150 нових співробітників означатиме збільшення персоналу PLD Space на 100 %.

Хоча компанія зосереджена на першому запуску ракети MIURA 1, у прес-релізі WISeSat.Space пояснюється, що «90% PLD Space» зосереджено на проєктуванні та розробці MIURA 5. Очікується, що ракета дебютує з Європейського космічного центру у Французькій Гвіані у 2025 році.

На даний час компанія PLD Space очікує рішення уряду Іспанії щодо статусу премії в розмірі € 40,5 млн.

У березні 2023 року Міністерство науки та інновацій Іспанії оголосило, що виділить € 40,5 млн на розробку вітчизняної малої ракети-носія. Оголошення було зроблено під час заходу з нагоди створення Космічного агентства Іспанії Agencia Espacial Español. Фінансування малої ракети-носія є частиною ініціативи Іспанії «Стратегічний проєкт економічного відновлення та трансформації аерокосмічної галузі» (PERTE) вартістю € 4,5 млрд. Ініціатива є елементом Плану відновлення, трансформації та стійкості країни (RRTP), який фінансується через Механізм відновлення та стійкості ЄС.

Компанія PLD Space і консорціум на чолі з компанією Pangea Aerospace були обрані для переходу до наступного раунду відбору. Обидві компанії отримала по € 1,5 млн кожна, поки буде прийнято рішення про те, якій заявці присудити решту фінансування.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України