Міністерство оборони Ірану заявило, що країна має довгострокові плани щодо розробки ракет-носіїв, здатних виводити на орбіту вантажі вагою до 15 тонн.
Речник космічного відділу МО Ірану Ахмад Хоссейні-Мунес оголосив про це 30 січня, через кілька днів після того, як Іран успішно запустив на орбіту три власних супутники за допомогою ракети-носія Simorgh (Phoenix) вітчизняного виробництва.
Ахмад Хоссейні-Мунес заявив, що космічна діяльність Ірану обумовлена науково-технологічними цілями і що країна не чекатиме чийогось дозволу, щоб продовжувати свою діяльність.
«Виходячи з нашої дорожньої карти… у нас буде ракета-носій Sarir, здатна виводити вантаж вагою 1,5 т на орбіти, близькі до поверхні Землі, – додав він. – Sarir зможе вивести шість-сім супутників на низькі орбіти або один супутник на орбіту висотою 36 000 км над поверхнею Землі. У більш віддаленому майбутньому ми матимемо ракети-носії сімейства Soroush, які будуть доставляти в космос вантажі вагою від 6 до 15 т».
28 січня РН Simorgh вперше одночасно вивела на орбіту 32-кілограмовий дослідницький супутник Mahda та два 3U-кубсати Keyhan-2 і Hatef-1, вагою менше 10 кг кожен.
За оцінкою Тегерана, незважаючи на санкції, введені західними країнами в останні роки, Ірану вдалося досягти значних успіхів у цивільній космічній програмі, увійшовши до десятки найкращих країн світу, здатних розробляти та запускати супутники.