Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Лабораторія реактивного руху NASA звільнить 8% свого персоналу

Лабораторія реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory, JPL) NASA оголосила 6 лютого, що звільнить 530 співробітників, приблизно 8% свого персоналу, посилаючись на невизначеність свого бюджету на 2024 рік.

У заяві JPL йдеться, що вона звільнить близько 530 співробітників, а також 40 підрядників після того, як вичерпала інші зусилля щодо скорочення витрат, враховуючи потенційне скорочення витрат для NASA і, зокрема, для основної програми повернення зразків з Марса (Mars Sample Return, MSR).

«Після вичерпання всіх інших заходів щодо адаптації до меншого бюджету NASA та за відсутності асигнувань [на 2024 фінансовий рік] від Конгресу нам довелося прийняти важке рішення про скорочення штату JPL шляхом звільнень», – заявили в JPL.

Місяць тому, JPL звільнила 100 підрядників, багато з яких працювали над MSR. Ці звільнення відбулися у відповідь на рішення NASA у листопаді скоротити витрати на MSR, у той час як агентство працює у відповідності до резолюції про тимчасове продовження фінансування уряду (continuing resolution, CR), яка фінансує програми на рівні 2023 року. У листопаді представники агентства заявили, що різкі відмінності у фінансуванні MSR між законопроєктами про витрати Палати представників та Сенату на 2024 рік – $ 949,3 млн у Палаті представників проти $ 300 млн у Сенаті – змусять їх скоротити витрати, якщо Конгрес ухвалить нижчий рівень видатків.

Лорі Лешин, директорка JPL, сказала в інтерв’ю 8 січня, що вона попередила співробітників про можливість звільнення. «Я хотіла бути прозорою щодо лабораторії, і ми весь час казали, що існує багато невизначеності, – сказала вона. – Ми зараз вийшли і сказали, що звільнення виглядають більш вірогідними, і вони, безсумнівно, будуть на деяких із цих нижчих рівнів фінансування».

У службовій записці для співробітників JPL від 6 лютого Лорі Лешин повідомила, що відсутність остаточного законопроєкту про асигнування на 2024 рік (NASA працює відповідно до CR, що діє до 8 березня) змусила вдатися до звільнень після вжиття інших заходів, таких як заморожування найму, скорочення контрактів за програмою MSR та інших витрати, а також попередні звільнення підрядників.

«Тож через відсутність асигнувань, і як би ми не хотіли, щоб нам довелося вживати цих заходів, ми повинні тепер рухатися вперед, щоб захиститися від ще більших скорочень пізніше, якщо нам доведеться чекати», – написала вона.

Лорі Лешин зазначила у службовій записці, що співробітників, яких торкнеться звільнення, буде повідомлено 7 лютого після проведення зборів персоналу. За її словами, більшість співробітників працюватимуть вдома, «щоб кожен міг перебувати в безпечній, комфортній обстановці в напружений день».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України