Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран і Оман домовилися розпочати співпрацю у космічній галузі

11 травня іранські ЗМІ повідомили, що Іран і Оман домовилися розпочати співпрацю в космічній галузі. Це питання обговорювалося у ході зустрічі між міністром інформаційних та комунікаційних технологій Ірану Ісою Зарепуром (Isa Zarepour) і міністром транспорту, зв’язку та інформаційних технологій Оману Саїдом бін Хамудом аль-Маавалі (Saeed bin Hamoud al-Maawali) в Тегерані.

Виступаючи на зустрічі, іранський міністр сказав, що його країна здатна будувати супутники дистанційного зондування та зв’язку для запуску на низькі навколоземні орбіти та може співпрацювати з Оманом у цій сфері, повідомило іранське інформаційне агентство IRNA.

І. Зарепур додав, що за останні два роки співпраця між двома країнами посилилася, зазначивши, що після недавнього візиту президента Ірану Ебрагіма Раїсі до Оману співпраця набула кращої форми, повідомляє китайське агентство Сіньхуа.

При цьому ЗМІ Оману не повідомляли про укладання угоди про співпрацю в космосі, що може бути свідченням того, що Іран, можливо, перебільшив зміст обговорення зі своїми оманськими колегами.

Довідково: 5 травня міністр зв’язку та інформаційних технологій Ірану І. Зарепур повідомив, що Іран і Сирія підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері цифрових послуг, у тому числі космічних.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України