Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Starlink Group 6-3»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.Starlink Group 6-3 (22 шт.)США19.05.2023 06:19 UTCFalcon 9 Block 5Мис Канаверал, Флорида, СШАSpace XЗв’язок

19 травня 2023 року о 06:19 UTC з стартового комплексу на мисі Канаверал, Флорида, США, за допомогою ракети-носія «Falcon 9 Block 5» було здійснено запуск 22 КА «Starlink Group 6-3» компанії SpaceX.

Супутники, що були запущені, «Starlink V2 mini», більші та потужніші, ніж КА угруповання Starlink першого покоління. Повнорозмірні супутники «Starlink V2», які будуть ще більшими та потужнішими, запускатимуться за допомогою ракети Starship компанії SpaceX. Хоча про ці супутників є небагато інформації, відомо, що вони важать приблизно 1200 кг і мають конструкцію з двома сонячними батареями для збільшення енергії, що подається на супутник. Крім того, за словами генерального директора компанії SpaceX Ілона Маска, супутники матимуть на порядок більшу пропускну спроможність, більш високі швидкості передачі даних та будуть приблизно в 10 разів кращими в усіх відношеннях.

У майбутньому супутники «Starlink V2» будуть виступати у ролі вишок стільникового зв’язку, забезпечуючи покриття стільникового зв’язку по всьому світу. Маск заявив, що кожен із цих супутників матиме пропускну спроможність приблизно 2-4 Мбіт/с, що дозволить передавати десятки тисяч текстових SMS-повідомлень за секунду або здійснювати телефонні дзвінки великій кількості користувачів. Хоча ця технологія в першу чергу призначена для зв’язку служб екстреної допомоги по всьому світу, її також можна буде використовувати для надсилання повідомлень, не пов’язаних з екстреними ситуаціями.

Даний запуск розширить угрупування КА «Starlink» ще на 22 КА.На даний момент угрупування складається з 4 105 діючих КА, 9 з яких резервні. На меті у компанії SpaceX розширення угрупування до 12 000 КА.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України