Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Індійська організація космічних досліджень визнала місію POEM-3 повністю успішною

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) 27 січня повідомила, що космічне агентство виконало всі експерименти в рамках 3-ї місії «Орбітальний експеримент з корисним навантаженням в умовах мікрогравітації» (Payload Orbital Experiment for Microgravity, POEM-3).

Ця інноваційна та економічна космічна платформа, створена на основі використаного четвертого ступеня ракети PSLV-C58, успішно виконала свою місію, запустивши супутник XPoSat 1 січня 2024 року. Після розміщення супутника на орбіті висотою 650 км, POEM-3 було поступово опущено до кругової орбіти висотою 350 км, щоб прискорити сходження з орбіти після завершення експерименту.

На 25-й день орбітального польоту модуль POEM-3 здійснив 400 обертів навколо Землі, зараз перебуваючи на орбіті розміром приблизно 322 на 352 км. Очікується, що POEM-3 залишатиметься на орбіті близько 73 днів, перш ніж знову увійде в атмосферу Землі.

Під час свого польоту модуль POEM-3 ніс дев’ять наукових навантажень від провідних космічних дослідницьких установ, академічних кіл та інноваційних космічних стартапів. Серед проведених експериментів були ARKA200 (електрична рушійна установка на основі ксенону) та RUDRA (двигун на зеленому паливі) компанії Bellatrix, а також LEAP-TD (супутникова шина з низхідною лінією комутації в частотах VHF/UHF) компанії Dhruva Space. Крім того, були представлені система живлення паливних елементів потужністю 100 Вт та літій-іонна батарея високої потужності на базі кремнієво-вуглецевого сплаву (10 Аг/32 В), розроблені у Космічному центрі Вікрама Сарабхая (Vikram Sarabhai Space Centre, VSSC).

За повідомленням ISRO, після досягнення всіх поставлених цілей місії плануються додаткові експерименти з POEM-3 для отримання даних, необхідних для майбутніх місій, зокрема майбутніх конфігурацій платформи POEM. Після завершення місії та сходження з орбіти, POEM-3 не залишить у космосі жодного сміття.

У рамках запуску трьох місій POEM ISRO успішно розгорнула на орбіті 21 корисне навантаження від різних інститутів та компаній.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України