Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Eutelsat завершує продаж частки компанії OneWebу спільному підприємстві Airbus OneWeb Satellites

Eutelsat Group завершила продаж 50%-ї частки OneWeb у спільному підприємстві Airbus OneWeb Satellite, на якому було створено понад 600 супутників для першого покоління низькоорбітального угруповання OneWeb. Пакет акцій був придбаний співвласником цього підприємства, компанією Airbus U.S. Space & Defense, Inc.

29 січня компанія Airbus заявила, що тепер вона є одноосібним власником компанії Airbus OneWeb Satellites (AOS) у Меррітт-Айленді, поруч із Космічним центром імені Кеннеді у Флориді, яку було перепрофільовано для інших комерційних і державних клієнтів.

Фінансові подробиці угоди не розголошуються.

На піку своєї діяльності завод із напівавтоматизованою виробничою лінією виробляв два супутники щодня для першого покоління широкосмугового угруповання OneWeb.

Минулого року оператор повністю розгорнув мережу на LEO, хоча започаткування послуг глобального покриття змістилося на більш пізній термін – до кінця 2024 року – через затримки із розгортанням наземної інфраструктури.

З тих пір обладнання AOS було модифіковано для виготовлення Arrow, супутникової платформи на основі 150-кілограмового космічного апарата Eutelsat OneWeb.

Компанія AOS продала 30 супутникових платформ Arrow150 компанії Loft Orbital, оператору кондосатів з Сан-Франциско, який купує супутникові платформи в багатьох постачальників і оснащує їх корисними навантаженнями для запуску від імені клієнтів.

Компанія Airbus U.S. Space & Defense також надає 58 оновлених супутникових платформ Arrow450 виробництва AOS для компанії Northrop Grumman, яка створює супутники для Tranche 1 рівнів відстеження та транспортування багаторівневої мережі військових супутників Proliferated Warfighter Space Architecture (PWSA) Агентства космічного розвитку США (Space Development Agency, SDA).

Підприємство також було залучено до роботи над угрупованням Blackjack на LEO за контрактом між Агентством передових оборонних дослідницьких проєктів США (Defense Advanced Research Projects Agency, DARPA) і компанією Airbus U.S. Space & Defense, але DARPA скоротило проєкт.

«Ми продовжуватимемо масове виробництво невеликих супутників для наших клієнтів і з оптимізмом дивимося на те, що чекає нас у майбутньому на Космічному узбережжі Флориди в міру нашого просування вперед», – сказав Роберт Гекл, голова та генеральний директор компанії Airbus U.S. Space & Defense.

Eutelsat Group, материнська компанія Eutelsat OneWeb, яка також керує геостаціонарними супутниками, заявила, що продаж [частки у спільному підприємстві] допоможе зусиллям компанії щодо скорочення боргу.

Наразі компанія Eutelsat OneWeb шукає виробника для створення низькоорбітального угруповання другого покоління, яке, за оцінками, коштуватиме близько $ 4 млрд.

Головна спеціалістка з комунікацій та зв’язків з інвесторами Eutelsat Group Джоанна Дарлінгтон повідомила, що після продажу [частки у спільному підприємстві] Airbus OneWeb Satellites компанія Airbus і надалі «розглядатиметься разом з іншими як потенційний постачальник».

Французька компанія Airbus також має потужності з виробництва супутників у Європі. Перші шість супутників першого покоління OneWeb були побудовані в Тулузі, Франція.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України