Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Греція повідомляє про продовження роботи над створенням угруповання мікросупутників для спостереження за Землею вартістю € 60 млн

Міністерство цифрового управління Греції оголосило, що країна продовжує розробку угруповання мікросупутників для спостереження за Землею вартістю € 60 млн. Після того як угруповання запрацює, воно забезпечить країну оптичними, мультиспектральними та гіперспектральними даними спостереження Землі.

У вересні 2021 року було опубліковано перший запит щодо надання інформації про те, що тоді називалося Національною програмою створення малих супутників. Програму було оголошено як елемент національної космічної стратегії країни, а фінансування надходило в рамках Національного плану відновлення та стійкості «Греція 2.0». Проєкт було розроблено у співпраці з Європейською комісією та Європейським космічним агентством (ESA), причому агентство також займається публікацією та управлінням конкурсом в рамках цього проєкту.

У січні 2023 року компанії OHB Hellas, Thales Hellas і SITAEL Hellas були обрані для етапу дослідження розробки проєкту. Метою цього початкового етапу була оптимізація запропонованих рішень і визначення остаточних специфікацій проєкту, які будуть використані для початку основного етапу його розробки.

24 січня 2024 року Міністерство цифрового управління оголосило, що цей початковий етап завершено, і що проєкт готовий почати приймати пропозиції. Згідно з цим оголошенням, загальний бюджет угруповання становитиме € 60 млн. Однак цей проєкт є лише одним із елементів більшої Мікросупутникової програми (Microsatellite Programme) країни, загальний бюджет якої становить € 130 млн.

Після введення в експлуатацію дані, зібрані угрупуванням супутників, будуть використовуватися низкою відомств країни, включаючи міністерства навколишнього середовища та енергетики, судноплавства, кліматичних криз і цивільного захисту. Особливу увагу в його діяльності буде приділено моніторингу навколишнього середовища та наслідків зміни клімату.

Окрім прямого використання супутникових даних, другорядною метою проєкту є створення і розвиток вітчизняного ринку малих супутників, здатних розробляти нові проривні космічні технології.

За день до офіційного оголошення Міністерства цифрового управління Греції ESA опублікувало конкурс пропозицій щодо цього проєкту. Окрім угруповання супутників, оголошення про конкурс включало запит на надання інфраструктури наземного сегмента як послуги на період щонайменше п’ять років.

Хоча конкурс відкритий для міжнародних пропозицій, перевага надаватиметься головним підрядникам, які працюють у Греції. Крім того, зацікавлені консорціуми повинні будуть передбачити в бюджеті щонайменше 30% загальної вартості контракту для операцій у Греції.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України