Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «PACE»

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.PACEСША08.02.202406:33 UTCFalcon 9 Block 5Мис Канаверал, Флорида, СШАNASAДЗЗ

08 лютого 2024 року о 06:33 (UTC) з мису Канаверал, Флорида, США за допомогою ракети-носія «Falcon 9 Block 5» було здійснено запуск КА США «PACE».

 Супутник «PACE» – це запланована місія, розроблена Центром космічних польотів NASA (GSFC). Він важить приблизно 1700 кг і має конструкцію з трьома сонячними батареями для збільшення кількості енергії, що подається на супутник. КА працюватиме на сонячно-синхронній орбіті висотою ~ 676,5 км та кутом нахилу 98º, а очікувана тривалість місії – 3-10 років.

Два основні наукові інструменти, заплановані для PACE це Ocean Color Instrument (OCI), який побудовано в GSFC, і комплексний багатокутовий поляриметр, який включатиме в себе два поляриметри (спектрополяриметр SPEXone та поляриметр HARP2). Ці прилади призначені для вимірювання змін коливання сонячного світла через хмари, аерозолі та океан.

Разом поляриметри SPEXone і HARP2 задовільнять потреби місії PACE, забезпечуючи додаткову спектральну та кутову дискретизацію, поляриметричну точність і просторове покриття. Вони нададуть можливості для покращеної атмосферної корекції OCI (Ocean Color Instrument), а також повного спектру аерозольних і хмарних наукових даних. Таким чином, корисне навантаження OCI, SPEXone і HARP2 буде готове зробити значні прориви в дослідженні аерозолів, хмар і океану.

Запуск даного супутника дозволить США розширити ключові систематичні дані про екосистему океану, аерозолі та хмари для досліджень системи Землі та клімату, вирішувати нові наукові питання, використовуючи передові інструменти, що перевершують можливості попередніх і поточних місій.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України