Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Фінська компанія Kuva Space уклала з ЄК контракт вартістю € 5 млн на поставку гіперспектральних даних для програми Copernicus

19 червня фінська компанія Kuva Space, що планує розгортання супутникового угруповання гіперспектрального моніторингу Землі, повідомила про укладання з Європейською комісією (ЄК) п’ятирічного контракту вартістю € 5 млн на поставку гіперспектральних даних для програми Copernicus.

Компанія Kuva Space стала єдиним у світі постачальником послуг гіперспектральних даних, який приєднався до програми ЄК Copernicus Contributing Missions, метою якої є надання даних спостереження Землі для вирішення найактуальніших світових проблем, таких як зміна клімату, перевірка уловлювання вуглецю, та продовольча безпека.

Обрана Європейським космічним агентством, Kuva Space продемонструє свої технологічні можливості для моніторингу сільськогосподарських культур, лісів, викидів метану та шкідливого цвітіння водоростей у морях і прибережних зонах. Гіперспектральні дані Kuva Space сприятимуть розробці нових і точних комерційних послуг для користувачів Copernicus і не тільки, допомагаючи їм приймати фінансово обґрунтовані та екологічно відповідальні рішення, пов’язані з глобальними проблемами, такими як продовольча безпека, уловлювання вуглецю, оборона та безпека.

Угруповання мікросупутників Kuva Space, оснащених гіперспектральними камерами, зможе фіксувати наукові дані про такі деталі, як типи культур і їх стан, стан ґрунту, біорізноманіття та морські хімічні забруднювачі в будь-якому масштабі. Використовуючи свою аналітичну платформу на основі штучного інтелекту, Kuva Space перетворює зібрані дані в практичну інформацію, надаючи користувачам можливість відстежувати, ідентифікувати та прогнозувати зміни та їх вплив майже в реальному часі.

Заснована у 2016 році, компанія Kuva Space, яка раніше називалася Reaktor Space Lab, запустила свої супутники-кубсати у 2018 та 2021 роках. Відтоді Kuva Space працює над покращенням просторової розрізненості своїх гіперспектральних зображень для комерційних застосувань.

Компанія Kuva Space планує запустити свій новий мікросупутник Hyperfield-1 у листопаді 2023 року, після цього, у 2024 році, запустити чотири мікросупутники другого покоління. Це ознаменує початковий етап розгортання запланованого угруповання Kuva Space, яка має на меті розгорнути до 100 супутників до 2030 року для спостереження будь-якого об’єкту на Землі щодня, підвищуючи здатність суспільства протистояти викликам клімату та безпеці.

Завдяки представництвам у Фінляндії, Японії, Бельгії, США та Великій Британії Kuva Space вже залучила € 6,5 млн від інвестиційних компаній Reaktor Ventures, Voima Ventures, Nordic Foodtech VC, VTT Technical Research Center of Finland та державного фінансування від ESA Philab та Business Finland.

Генеральний директор Kuva Space Яркко Антіла (Jarkko Antila) заявив: «Ми з нетерпінням чекаємо на тісну співпрацю з експертами Європейського космічного агентства для перевірки якості та можливостей наших даних. Ця програма являє собою чудову можливість допомогти сформувати високий стандарт для послуг гіперспектральних даних в ЄС і в усьому світі».

Copernicus – це програма Європейського Союзу, спрямована на забезпечення постійного глобального спостереження Землі. Місії Copernicus, які беруть участь у програмі, відбираються через широкий процес, який включає оцінку ЄКА.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України