Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Дев’ять приватних європейських космічних компаній приєдналися до програми Copernicus

У зв’язку з тим, що комерційні компанії відіграють дедалі важливішу роль у створенні динамічної та інноваційної космічної галузі, дев’ять постачальників супутникових даних New Space приєдналися до програми Copernicus у якості «місій, що сприяють» (‘Contributing Missions’).

19 червня на авіасалоні в Ле-Бурже ЄКА та Європейська комісія привітали дев’ять компаній New Space, відзначаючи внесок, який вони зроблять у моніторинг нашого мінливого світу.

Хоча угруповання супутникових місій Sentinel, які ЄКА розробляє та будує, а в багатьох випадках і використовує, є центральним елементом програми Copernicus, існують і інші комерційні супутникові місії – місії Copernicus Contributing, які відіграють вирішальну роль у доставці додаткових даних спостереження Землі у відповідь на потреби у даних сервісів Copernicus і органів державної влади.

На даний час понад 20 приватних супутникових місій сприяють програмі Copernicus. І завдяки контрактам, які ЄКА нещодавно уклало від імені Європейської комісії, до списку додано дев’ять європейських компаній New Space.

Йдеться про такі компанії: Aerospacelab (Бельгія), Prométhée (Франція) та EnduroSat (Болгарія), які надаватимуть мультиспектральні зображення зі своїх супутникових угруповань; Kuva Space (Фінляндія) постачатиме гіперспектральні зображення; constellr і OroraTech (Німеччина) та Aistech (Іспанія) надаватимуть теплові інфрачервоні дані зі своїх супутникових місій; Satlantis (Іспанія) та Absolut Sensing (Франція) надаватимуть дані про склад атмосфери.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України