Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Нові супутники попередження про ракетний напад Агентства космічного розвитку Космічних сил США передали перші зображення

Агентство космічних розвитку (Space Development Agency, SDA) Космічних сил США повідомило, що отримало перші зображення від своїх перших супутників попередження про ракетний напад, запущених 2 квітня на низьку навколоземну орбіту.

«Перші супутники відстеження, створені компанією SpaceX, отримали перші інфрачервоні зображення з використанням датчиків із широким полем огляду», – повідомило агентство 14 червня у Твіттері.

Два супутники відстеження були частиною першого запуску Tranche 0 агентства, який також включав вісім супутників для передачі даних, створених компанією York Space Systems.

SDA планує побудувати розгалужену низькоорбітальну мережу супутників для передачі даних (Transport Layer) і угруповання супутників з інфрачервоними датчиками (Tracking Layer), щоб забезпечити захист від російських і китайських балістичних і гіперзвукових ракет.

За повідомленням SDA, вісім супутників York «працюють, як очікувалося», хоча один із них мав «проблему зі складанням». Ці супутники транспортного рівня залишаться на початковій орбіті для проведення випробувань своїх терміналів передачі даних Link 16. «Піднімемо орбіту після завершення первинних випробувань тактичного зв’язку», – заявили в агентстві.

За повідомленням агентства, SDA розраховувало запустити другу партію супутників Tranche 0 наприкінці червня, але ця місія, ймовірно, буде відкладена щонайменше на місяць. У другому запуску SDA буде 13 супутників: 10 супутників для передачі даних компанії Lockheed Martin, два супутники відстеження компанії SpaceX і один супутник для передачі даних компанії York.

«Ми плануємо другий запуск ближче до кінця липня, – йдеться у заяві представника SDA від 16 червня. – Хоча ми зіткнулися з деякими затримками, SDA співпрацює з партнерами, щоб зібрати критичні елементи, необхідні для решти Tranche 0, щоб завершити заплановані демонстрації передачі тактичних даних».

Чотири супутники відстеження, побудовані компанією L3Harris, які також є частиною угруповання Tranche 0, не запускатимуться разом з іншими супутниками Tranche 0 і будуть перенесені на майбутній запуск з іншими супутниками-датчиками Агентства протиракетної оборони (Missile Defense Agency, MDA) МО США.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України